Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Cykl spotkań „Czytasz…Wiesz” dobiegł końca

Biblioteki Publiczne Powiatu Tureckiego zakończyły cykl spotkań z autorami książek dla dzieci i młodzieży "Czytasz ... Wiesz".

Ostatnie już spotkania odbyły się 18 i 19 października wtedy to w Powiecie Tureckim gościli bardzo znani twórcy literatury dla dzieci i młodzieży mianowicie Ewa Nowak oraz Paweł Beręsewicz. Ewa Nowak spotkała się z uczniami w Grzymiszewie oraz Dobrej, prezentując swój dorobek literacki przekazywała młodzieży wiele wskazówek życiowych. Błyskotliwie nawiązuje dialog z nastolatkami, dużo o nich wie, zna ich problemy, emocje, język. Jest z wykształcenia psychologiem, potrafi zrozumieć innych i mądrze im pomóc. Jej znakomity talent sprawia, że w przystępnej formie literackiej opisuje to, co dzieje się między ludźmi w różnym wieku.


Z Pawłem Beręsewiczem spotkały się dzieci w Tuliszkowie, Kowalach Pańskich i Malanowie. Nasz Gość okazał się ciepłym  i niezwykle otwartym człowiekiem. Wszyscy ci, którzy przybyli na spotkanie mogli wysłuchać  interesujących historii związanych z jego kolejnymi książkami.  Nie lada gratką dla wybranych uczestników spotkań była „poważna rozmowa o książkach” przy maleńkiej filiżance herbatki. Zaproszeni uczniowie mogli, niczym wytrawni literaturoznawcy dyskutować o tym co w książkach lubią, a czego nie.


Liczne pytania, składanie autografów, uśmiechy gościa i sesje zdjęciowe kończyły wszystkie spotkania. Projekt dofinansowany został przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na wniosek Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto oraz Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku, współorganizatorami były wszystkie biblioteki publiczne Powiatu Tureckiego. W ramach projektu w 2016 roku odbyło się 19 spotkań.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.