Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
,,Tydzień promocji zdrowia”

,,Tydzień promocji zdrowia”- coroczna  impreza , która na stałe wpisała się w harmonogram działań profilaktycznych w Gimnazjum nr 1, w tym roku odbywała się w dniach 28.11-2.12.2016r.

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w działaniach prozdrowotnych takich jak: Trzymaj formę, Wiesz, co jesz, Bądźmy zdrowi - wiemy więc działamy. Przebieg imprezy miał charakter konkursowy. W poniedziałek gimnazjaliści zostali poinformowani na apelu o przebiegu i zasadach uczestnictwa.  W tym dniu odbył się również konkurs plastyczny klas I, gdzie uczniowie w sposób obrazowy mieli zachęcić innych do zdrowego i aktywnego spędzania czasu. Wystawy wizualne również poruszały problematykę aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, unikania nałogów oraz właściwych zachowań, by uniknąć zakażenia  HIV. We wtorek uczniowie klas II uczestniczyli w konkursie ,,Wiedzy o zdrowiu i AIDS”, a środa była dniem zmagań kulinarnych. W tym dniu 3-osobowe zespoły klas I uczestniczyły w konkursie na zdrową i smaczną  kanapkę z produktów zakupionych przez radę rodziców.  Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością podczas komponowania drugiego śniadania dla swoich kolegów, o czym świadczy fakt, że kanapki w mig  rozeszły się podczas przerwy . W czwartek uczniowie klas I uczestniczyli w rozgrywkach sportowych, zgodnie z zasadą ,, W zdrowym ciele zdrowy duch”. W piątek uczennice klas II wzięły udział w pogadankach nt. dojrzewania , które zostały przeprowadzone przez konsultantkę firmy Johnson & Johnson. Ostatni dzień promocji zdrowia był  dniem podsumowującym konkursy promujące zdrowy tryb życia. W konkursie wiedzowym klas II największą ilość punktów uzyskała Dagmara Klimas z klasy II b, natomiast w pozostałych konkursach klas I – najlepsze okazały się klasy 1d i 1a, które zdobyły kolejno dwa pierwsze miejsca. Zwycięskie klasy w nagrodę otrzymały kosze zdrowych owoców i jogurty ufundowane przez radę rodziców. Za przebieg imprezy odpowiedzialne były nauczycielki biologii- Mariola Koch i Jolanta Ochapska.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.