Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Dariusz Jasak: Uderz w stół, a nożyce się odezwą

Szanowny Zarządzie Koła Miejskiego w Turku
Towarzystwa Samorządowego

Dziękuję za Wasz list, który otrzymałem drogą medialną. Dotarł!
Cieszą mnie miłe słowa i zapewniam, że czasy współpracy z Towarzystwem Samorządowym, są w moich wspomnieniach dobrze zapamiętane. Były dla mnie dobrą szkołą pracy samorządowej, wiele się nauczyłem.

Zapewniam Was, że na konferencji 19.01.AD 2017 nie mówiłem o Towarzystwie Samorządowym jako takim, mówiłem raczej ogólnie o opozycji w samorządzie i przyrównałem ją do tej ze szczytów władzy spod szyldów: PO, Nowoczesnej i KOD (miałem raczej na myśli ugrupowania Marczewskiego i Młynarczyka zupełnie pogubione w tej rzeczywistości).

Fakt, że Towarzystwo Samorządowe Zarząd Koła w Turku zareagowało na moją wypowiedź, nie jest jednak bez znaczenia. Świadczy o tym, że poczuliście się adresatami mojej wypowiedzi i sami zdefiniowaliście się podobnymi do Petru, Kijowskich, Much, Schetynowców itp. Szkoda, że tak się stało.

Jeśli zaś chodzi o program optymalizacji to informuję Was, że wiem o jego uchyleniu przez Wojewodę. Niemniej jednak dla Prawa i Sprawiedliwości decyzja Wojewody jest drugorzędna i stanowi problem prawny.

Pierwszorzędne są jednak dane wynikające z tego programu, który był opracowany na bazie i danych sprzed reformy, czyli jeszcze z gimnazjami. Otóż dane te mówią wyraźnie, że mamy zbyt mało dzieci aby system szkół mógł funkcjonować w tym kształcie, co dziś.

Co za tym idzie ewentualne trudne decyzje, które przed nami stoją, nie są wynikiem reformy podjętej przez Rząd Pani Premier Beaty Szydło, tylko zapaści demograficznej. Fakt, że odbyliśmy debatę nad tym programem podczas Sesji Rady Miejskiej i wszyscy (Burmistrz, koalicja i opozycja radykalna i ta mniej radykalna) mamy tego świadomość, jest dla mojego ugrupowania pierwszorzędny.

Zawiłości prawne związane z decyzją Wojewody są wyjaśniane.

Zapewniam Was również, że nie ulegam żadnej propagandzie. Szczególnie jestem ostrożny, po doświadczeniach z deklaracjami burmistrza Czapli o wsparciu dla Prawa i Sprawiedliwości i Jego przemianie, związanej z późniejszym uczestnictwie w Komitecie popierającym prezydenturę Pana Komorowskiego. Mam się na baczności.

Niemniej pozdrawiam i życzę wiele dobrego.

Z poważaniem


Dariusz Jasak
Przewodniczący Rady Miejskiej Turku

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja