Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Konkurs „Angielski w piosence” trwa

Trwają właśnie zmagania najlepszych w języku angielskich uczniów. Podczas konkursu „Angielski w piosence” uczestnicy mogą pochwalić się swymi umiejętnościami i zdobyć tytuł Mistrza. Kto będzie bezkonkurencyjny dowiemy się już niebawem.

Dzisiaj, tj.5 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Turku rozpoczęła się II edycja konkursu „Angielski w piosence”.


Celem konkursu jest popularyzowanie nauki języka angielskiego poprzez piosenkę, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań językowych uczniów oraz stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami.


Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjum oraz klas I szkół ponadgimnazjalnych.


Do dzisiejszej rywalizacji przystąpili reprezentanci gimnazjum w Słodkowie, gimnazjum w Cekowie, gimnazjum w Grzymiszewie, gimnazjum w Brudzewie, gimnazjum nr 1 w Turku, gimnazjum nr 2 w Turku, gimnazjum w Przykonie, gimnazjum w Kowalach Pańskich, Zespół Szkół nr 1 w Kole, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich, I Liceum Ogólnokształcące w Turku, Zespół Szkół Technicznych w Turku.


Konkurs składa się z dwóch części. Pierwszą stanowią zadania konkursowe, które sprawdzają umiejętność rozumienia ze słuchu w oparciu o popularne piosenki anglojęzyczne. Obejmują one również zagadnienia z zakresu słownictwa i gramatyki.


Część druga to quizy, gry i zabawy językowe dla uczestników konkursu oraz prezentacje dla nauczycieli.


Sponsorami konkursu są Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Turku, Wydawnictwo Oxford University Press, Rada Rodziców przy ZST.


Organizatorami konkursu są Wioletta Naglewska, Barbara Oleksy, Magdalena Raźna, Agata Buchali.


Wyniki konkursu podamy niebawem.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.