Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Gimnazjaliści z Jedynki na wycieczce w Austrii

Uczniowie klas drugich i trzecich Gimnazjum nr 1 w maju uczestniczyli w wycieczce do Republiki Czeskiej i Austrii. W Czechach odwiedzili stare miasto Ołomuńca z jego renesansową i barokową architekturą oraz piękną stolicę Moraw - Brno, gdzie starego ratusza miejskiego strzeże dwumetrowy smok.

Wielką atrakcją był również pełen elegancji Wiedeń - stolica Austrii. Mieli okazję podziwiać pałac Schoenbrunn i jego ogrody - królestwo słynnej cesarzowej Sissi, katedrę św. Szczepana oraz Hofburg, czyli zimową rezydencję Habsburgów. Oczywiście nie mogło zabraknąć doznań w parku Prater z diabelskim młynem, karuzelą łańcuchową na wysokości 177 metrów i innymi mrożącymi krew w żyłach atrakcjami. Zobaczyli też przepaść "Macochę" w jaskini Punkevni w malowniczej krainie Moraw. Stamtąd gondolami płynęli podziemną rzeką.
Mimo, że pogoda temperaturą nie rozpieszczała uczestników wycieczki, wszystkim dopisywały iście majowe nastroje i zadowoleni wrócili do Polski.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.