Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Andrzej Pilipiuk zawitał do Turku

Dziesięciokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla, raz nią nagrodzony za opowiadanie „Kuzynki”, czterokrotny laureat nagrody Nautilusa za najlepszy polski fantastyczny utwór literacki. Mowa oczywiście o jednym z najchętniej kupowanych autorów – Andrzeju Pilipiuku. Można było się z nim spotkać w poniedziałkowe popołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku.

Pilipiuk jest opisywany jako człowiek z przeszłości, który umiejętnie zrobił z pisania swój zawód. Najbardziej znany z cyklu opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowycza, plugawego degenerata, egzorcysty i bimbrownika. Rdzennie polski bohater dorobił się nawet własnego festiwalu.

Oprócz licznych nagród ma na swoim koncie 26 napisanych powieści, 600 tysięcy sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w naszym kraju.

Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania łowca meteorów. Jeśli o meteory chodzi, to podczas spotkania zdradził turkowianom, że chciał napisać powieść o tym jak krasnoludy przeżyły jego uderzenie w knajpę. Niestety Pilipiuk zakończył to na kilku stronach i odłożył w kąt, być może na „lepsze czasy”.

Choć jest on niezwykle uzdolnionym pisarzem z polskiej czołówki, to jednak jest też niezmiennie skromny i sympatyczny. W sali Miejskiej Biblioteki Publicznej chętnie wdawał się w dyskusje i  odpowiadał na pytania zadawane przez przybyłych ludzi. Jednymi z nich było jaką książkę wartą polecenia ostatnio przeczytał, a także skąd wziął się pomysł na stworzenie tak złożonej postaci jak Jakub Wędrowycz.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.