Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Gm.Turek: „Jeszcze tylko muzyka na ten świat, na to życie”

Nie tylko talentem, ale również znajomością języka obcego mogą pochwalić się uczestnicy IX Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. W tym roku poziom prezentacji był bardzo wyrównany, a jury obradowało do późnych godzin popołudniowych.

Dzisiaj, tj. 8 czerwca w Gimnazjum w Słodkowie odbył się IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.


Hasło, które przyświecało tegorocznej uroczystości to słowa Wiesława Myśliwskiego „Jeszcze tylko muzyka na ten świat, na to życie”.


Cele przyświecające organizatorom to popularyzacja piosenki obcojęzycznej, rozbudzenie zainteresowań muzycznych wśród młodzieży oraz preznetacja umiejętności wokalnych i instrumentalnych młodych wykonawców.


Jury w składzie Marzena Świderska, Magdalena Kliszewicz oraz Wioletta Naglewska miały problem, aby wybrać najlepszego uczestnika konkursu.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Klaudia Gardzielik (ZSP w Dobrej), drugie miejsce przypadło Nikoli Augustyniak (Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Brudzewie), trzecie miejsce natomiast zajęła Julia Bocian (Gimnazjum nr 2 w Turku).


Wyróżnieniami mogą poszczycić się Patrycja Wiśniewska (Gimnazjum nr 1 w Turku), Joanna Knebel (Gimnazjum Władysławów) oraz Aleksandra Kowalczyk (Gimnazjum w Słodkowie).
 

Sponsorami nagród dla zwycięzców byli Starostwo Powiatowe w Turku, gmina Turek, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, Gimnazjum w Słodkowie oraz Rada Rodziców działająca przy Gimnazjum w Słodkowie.
 

Patronat honorowy nad imprezą objęło Wielkopolskie Kuratorium Oświaty.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.