Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
„Zielone granie” na dziedzińcu turkowskiego muzeum

Harcerstwo uczy odpowiedzialności, uczciwości, wrażliwości na krzywdę innych. Harcerstwo wychowuje i czasem dla wielu stanowi drugi dom. Tradycja harcerska podtrzymywana jest między innymi w Turku. Świadczy o tym choćby wczorajsze wspólne śpiewanie.

Była gitara, był śpiewnik i były świece. Harcerze oraz miłośnicy harcerstwa delektowali się wspólnie spędzonym czasem we wtorek, 20 czerwca na dziedzińcu Muzeum im.Józefa Mehoffera w Turku. W pozytywnie nastawionym gronie krzewiono tradycję podczas „Zielonego grania”. Muzyka rozbrzmiewała dookoła, a harcerze odśpiewali między innymi takie utwory, jak „Krajka”, „Kocham w Tobie coś”, „Hej, Leonardo” czy „Jaki był ten dzień”.


Spotkanie zorganizowane zostało przez Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca im. Mikołaja Kopernika w Turku i Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Na dziedzińcu spotkali się mieszkaańcy miasta, byli instruktorzy, członkowie ZHP, rodzice zuchów i harcerzy, oraz sympatycy harcerstwa.


Symbolicznym elementem tego dnia były świece, zapalone przez druhów. Nie zabrakło również gawędy, podczas której komendant Hufca, Robert Chmielewski opowiedział o tradycjach, historii oraz idei harcerstwa.


Za krzewienie wartości, opiekę nad młodszymi oraz zaangażowanie granatowy szur otrzymała Estera Włodarczyk.


W naszym mieście harcerstwo jest, było i miejmy nadzieję, że będzie, a inicjatywy takie jak wczorajsza będą podejmowane coraz częściej.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.