Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
„Najpotężniejsza technologia wspomagająca organizm” już niebawem w powiecie tureckim

Pojawiły się nowe możliwości dla osób, które każdego dnia potrzebują wsparcia i pomocy drugiego człowieka. Różnego rodzaju choroby bardzo często utrudniają normalne funkcjonowanie w naszym społeczeństwie, jednak można zminimalizować ich nasilenie. Już niebawem na terenie powiatu tureckiego będzie możliwość skorzystania z najpotężniejszej technologii wspomagającej organizm- tlenoterapii hiperbarycznej. O nowych możliwościach opowiedzieli podczas spotkania inicjator przedsięwzięcia Maciej Andrzejewski, czyli popularny w rejonie i znany z działań społecznych „Mecenas” oraz logopeda Magdalena Misiak prowadząca gabinet Logama w Turku. 

Nowe możliwości, nowa nadzieja
Już niebawem na terenie powiatu tureckiego można będzie skorzystać z komory hiperbarycznej. O jej możliwościach i perspektywach turnusów rehabilitacyjnych opowiedział podczas spotkania, które odbyło się 16 stycznia w Turku, pomysłodawca i organizator inicjatywy Maciej Andrzejewski. Kilka lat temu przy współpracy z matkami autystycznych dzieci, komora hiperbaryczna sprowadzona została do Łodzi, gdzie rozpoczęto działalność z myślą właśnie o tych dzieciach. W Łodzi komora pracuje na co dzień, jednak zawsze marzeniem "Mecenasa" było by urządzenia tego typu były ogólnodostępne. Projekt po pewnym czasie został wznowiony. Tym razem na terenie powiatu tureckiego.

-Mało jest ludzi, którzy chcą wejść w nowe rzeczy, bo są dla nich nieznane. Boją się również kosztów. Nowe technologie zazwyczaj kosztują dużo, często kwoty te są nie do przeskoczenia dla zwyczajnej rodziny. Ja poruszałem się w środowiskach dzieci autystycznych i wiem jacy są to zdeterminowani ludzie, by pomóc dziecku czy by wprowadzić dziecko w lepszy stan. Należy jednak nadmienić, że komora nie leczy. Ona łagodzi, redukuje różne stany i wspomaga rehabilitacyjnie. Jeżeli prowadzimy rehabilitację dziecka i korzystamy z komory to pewne jest, iż wówczas wydajność rehabilitacji wzrasta- mówiła jedna z nielicznych osób w Polsce przeszkolona i uprawniona do obsługi komór hiperbarycznych Maciej Andrzejewski.

We współpracy z logopedą Magdaleną Misiak wspólnie podjął działania, dzięki którym jest szansa na polepszenie egzystencji chorych dzieci z terenu powiatu tureckiego.

-Kiedy usłyszałam, że jest możliwość wejścia do takiej komory sama pogłębiłam swoją wiedzę ten temat. Uznałam, że to jest coś ciekawego i innowacyjnego, ale przede wszystkim coś, co może skutecznie i realnie pomóc dzieciakom. Dlatego, po rozmowach z Maciejem Andrzejewskim zrobiłam wywiad wśród swoich pacjentów i doszłam do wniosku, że jest na to zapotrzebowanie- informuje Magdalena Misiak.

Głównym założeniem jest, aby dzieci mogły szybciej i efektywniej się rozwijać i leczyć. Drugą stroną medalu jest możliwość skorzystania z takiego sprzętu w dobrej cenie tu, na miejscu. Odległości na co dzień budują barierę z racji na potrzebę cykliczności zabiegów i rosnącą cenę z racji na koszty dojazdów.  W zakresie obsługi kompetencje posiada właśnie Maciej Andrzejewski. Dysponuje on również dużym doświadczeniem, bowiem wraz z chorymi dziećmi w komorze spędził setki godzin oferując im wsparcie w poznawaniu nieznanego. Były wspólnik "Mecenasa" zgodził się przywieźć komorę do Turku na pierwszy turnus, któremu głównyh organizator i Magdalena Misiak nadali nazwę „Lot na księżyc”. Na spotkaniu ustalono wraz z rodzicami dzieci optymalny termin rozpoczęcia turnusu. Wstępnie startuje on z pierwszym dniem szkolnych ferii zimowych.

Jak to działa?

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Strony

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.