Pilne
Ale!Radio. Słuchaj audycji z regionu na www.aleradio24.pl Co godzinę serwisy z Turku!
Łukasz Szymański z Warenki Rolnikiem Roku 2017

Jak powiedział ogłaszający wynik Przewodniczący Wielkopolskiej Izby Rolniczej Marek Pańczyk nie było łatwo wybrać Rolnika Roku 2017. Po zaciągnięciu opinii wójta gminy Turek Karola Mikołajczyka Rada Powiatowa Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Turku na swym posiedzeniu 5 grudnia 2017 roku zadecydowała, że laureatem został Łukasz Szymański z Warenki.

Łukasz Szymański wraz z małżonką Magdaleną prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 30 ha położone w Warence w gminie Turek. Pan Łukasz przejął gospodarstwo po rodzicach w roku 2011 i od tego czasu sukcesywnie rozwija je i modernizuje. Dzięki wsparciu z funduszy Unii Europejskiej, a dokładnie wsparciu dla młodego rolnika oraz dzięki swojej kreatywności Łukasz Szymański stworzył nowoczesny park maszynowy.
Położenie gospodarstwa w bliskim sąsiedztwie kopalni odkrywkowej zmusiło młodego rolnika do zakupu nowoczesnych maszyn, aby był on w pełni samowystarczalny.

Gospodarstwo ukierunkowane jest na chów i hodowlę bydła mlecznego, a stado podstawowe liczy 25 krów mlecznych. Wszystkich zwierząt hodowlanych jest 40. Drugi kierunek to uprawa zbóż na paszę oraz zbóż. Pan Łukasz stara się w pełni zabezpieczyć paszę dla zwierząt z własnego gospodarstwa, a nawet sprzedawać to, co zostało wyprodukowane więcej, ale o tym czynniku decydują głównie warunki pogodowe.

Położenie gospodarstwa sprawia, że rozwój jest znacznie utrudniony, jednak jak twierdzi laureat nie jest niemożliwy. Jeśli stawia się na innowacyjność i kreatywność można mieć gospodarstwo nowoczesne mimo wielu przeszkód.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.