Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Wideo: Antosik i Wypiór o cieple. Burmistrz i prezes PGKiM odpowiadają na spekulacje polityków

Jeśli chodzi o cenę ciepła w Turku pojawiło się wiele spekulacji. Brak konkretów wykorzystali lokalni politycy wymierzając ciosy w kierunku włodarzy, w których gestii jest zapewnienie ciepła mieszkańcom. Ugrupowania zażarcie walczą ze sobą o racje uprawiając tak zwaną „politykę spychologii”.

Aby odeprzeć atak członków Towarzystwa Samorządowego w Turku burmistrz Romuald Antosik oraz prezes PGKiM Mirosław Wypiór zwołali konferencję prasową, która odbyła się dzisiaj, tj. 2 lutego. Przyczyną zorganizowanego spotkania był tekst dotyczący podwyżki ceny ciepła w naszym mieście:

http://www.iturek.net/5894/towarzystwo-samorzadowe-premia-za-wybor-antos...

Podczas spotkania burmistrz Romuald Antosik podsumował sytuację polityczną związaną z problemem ciepła oraz przytoczył w kilku zdaniach historię powstania ciepłowni w Turku.

Jak usłyszeliśmy koszty dostawy ciepła dla budynków nowo termomodernizowanych mogą ulec zmniejszeniu do 14%, natomiast dla budynków bez termomodernizacji mogą ulec zwiększeniu o 29%. Ceny podane w informacji Towarzystwa Samorządowego są cenami taryfowymi GETEC zatwierdzonymi przez Urząd Regulacji Energetyki i są one jedną z kilku składowych, które określają koszty dostawy ciepła dla odbiorców.

Prezes Mirosław Wypiór przedstawił obecnym dane, które wyliczono na dziewięciu blokach mieszkalnych w których dokonano termomodernizacji. Z ich analizy wynika, że opłaty za ciepło w mieszkaniach o powierzchni 50m2 wyniosły przed termomodernizacją 2.639,49 zł (według cen ZE PAK), natomiast po wykonaniu modernizacji 2.269,56 zł (według cen GETEC).

Dyskusji medialnej w związku z taryfą zatwierdzoną dla firmy GETEC nie ma końca. Prawda jest taka, że o tym jaka jest ostateczne cena ciepła mieszkańcy dowiedzą się w chwili otrzymania pierwszego tegorocznego rachunku za zużycie ciepła.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.