Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
KPP Turek: Kącik Profilaktyka

W związku z rejestracją coraz większej ilości zdarzeń przestępczych, których ofiarami padają szczególnie osoby starsze, Komenda Powiatowa Policji w Turku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych mieszkańców, we współpracy z lokalnymi mediami postanowiła systematycznie publikować materiały informacyjno-edukacyjne o charakterze profilaktycznym oraz informacje z faktycznych zdarzeń do jakich doszło na terenie kraju. Działanie to ma za zadanie ostrzegać potencjalne ofiary o metodach działania sprawców i wykroczeń, i tym samym ma na celu zapobieganie popełnianiu zdarzeń kryminalnych, które mogą zaistnieć w naszym powiecie. Publikowane zdarzenia są prawdziwe, a postępowania w sprawach prowadzone są przez komendy Policji na terenie całego kraju.
 

W dniu 5 lutego 2018 roku na terenie województwa wielkopolskiego nieznany sprawca podając się za zięcia ofiary zadzwonił na telefon stacjonarny starszego mężczyzny i poinformował, że miał wypadek drogowy na terenie Niemiec. Jadąc z nadmierną prędkością potrącił kobietę, która w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. W związku z tym potrzebuje dużej ilości pieniędzy dla rodziny ofiary, a na potwierdzenie tych słów podał do słuchawki niemieckiego policjanta. Fałszywy policjant oznajmił, że aby prokurator nie stosował tymczasowego aresztowania wobec jego zięcia należy mu zapłacić jak największą kwotę pieniędzy. Pokrzywdzony powiedział, że pieniądze musi wypłacić z banku i dopiero wtedy będzie mógł je przekazać. Umówiono się, że pieniądze zostaną przekazane kurierowi - kobiecie która przyjdzie pod adres domowy. Jak się w późniejszym czasie okazało zdarzenie drogowe z udziałem jego zięcia nie miało miejsca, a zawiadamiający stał się ofiarą oszustwa, tracąc wszystkie oszczędności swojego życia w kwocie 170 tysięcy złotych, 2 tysięcy euro, 200 dolarów.  
     
Ucząc się na błędach innych bądźmy ostrożni udzielając wsparcia finansowego nawet osobom nam bliskim. W przypadku wystąpienia podobnej sytuacji w Państwa środowisku proszę o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

NUMER TELEFONU 997 LUB 112

asp. Dorota Grzelka – koordynator ds. profilaktyki społecznej Wydziału Prewencji KPP w Turku 
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.