Tuliszków: Dwudniowe Mistrzostwa Wielkopolski

Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie w ubiegły weekend uczestniczył w dwudniowej imprezie, tj. Mistrzostwach Wielkopolski dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów w judo których organizatorem był Okręgowy Związek Judo w Poznaniu i Urząd Miasta Poznania. 

Przed rozpoczęciem zawodów wyróżnione zostały osoby, które uplasowały się na pozycjach od 1 do 3 w rankingu województwa wielkopolskiego w judo w roku 2017. Zawodnicy udekorowani zostali statuetkami i listami gratulacyjnymi. Ten zaszczyt przypadł zawodniczkom Judo Tuliszków. W rankingu dzieci drugie miejsce zajęła Julia Kocimska a w młodzikach trzecią miejsce zdobyła Natalia Poprawska.

W zawodach brało udział ponad 250 zawodników z klubów województwa wielkopolskiego. Zawody pozwoliły wyłonić mistrzów województwa wielkopolskiego na rok 2018 r. Judocy z Tuliszkowa wystąpili w składzie: Natalia Poprawska, Paula Markiewicz, Katarzyna Konieczka, Wiktoria Drożak, Julia Kocimska, Maja Poprawska, Julia Powaga, Maria Pakulska, Łucja Pawlicka, Kacper Wojnarowski, Filip Andrzejewski, Jan Antoniewicz, Antoni Ślesiński, Michał Brzózka, Norbert Maślanka, Jakub Moksik, Norbert Tomaszewski.

W pierwszym dniu imprezy do zmagań przystąpiła kategoria dzieci a w drugim dniu walczyli młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy. Podział mistrzostw na dwa dni pozwolił sprawnie i szybko przeprowadzić zawody. Tuliszkowscy zawodnicy podczas mistrzostw zaprezentowali się bardzo dobrze bowiem każdy z zawodnik przywiózł do Tuliszkowa medal. Komplet medali zdobyty przez judoków świadczy o dobrym poziomie zawodników którzy zdobywają wiedze i umiejętności od współpracującego nie tak dawna, p. Rafałą Kubackiego, dwukrotnego Mistrza Świata. Przed zawodnikami teraz krótki odpoczynek i w pierwszym tygodniu ferii zimowych sekcja judo wyjeżdżą na obóz zimowy i narciarski w Zakopanym gdzie szkolić zawodników będzie Mistrz Świata, p. Rafał Kubacki.

Przed rozpoczęciem mistrzostw zostały ogłoszone kadry wojewódzkie na rok 2018. Z Judo Tuliszków do kadry powołano zawodniczki: Natalia Poprawska, Julia Kocimska, Wiktoria Drożak i Paula Markiewicz.
Więcej zdjęć na www.judotuliszkow.pl

Wyniki:
MW dzieci:
Maja Poprawska - 1 miejsce
Julia Kocimska - 1 miejsce
Wiktoria Drożak - 1 miejsce
Julia Powaga - 2 miejsce
Maria Pakulska - 2 miejsce
Łucja Pawlicka - 2 miejsce
Norbert Maślanka - 3 miejsce
Jakub Moksik - 3 miejsce
Michał Brzózka - 3 miejsce
Antoni Ślesiński – 5 miejsce

MW młodzików:
Julia Kocimska - 1 miejsce
Paula Markiewicz - 1 miejsce
Natalia Poprawska - 2 miejsce
Wiktoria Drożak - 2 miejsce
Norbert Tomaszewski – 2 miejsce
Jan Antoniewicz – 3 miejsce
Katarzyna Konieczka – 3 miejsce

MW Juniorów:
Filip Andrzejewski – 2 miejsce
Kacper Wojnarowski - 3 miejsce


Jesteśmy bardzo wdzięczni za wspieranie sekcji sponsorowi klubu, Prezesowi firmy IzoSerwis Panu Jakubowi Kowalczykowi oraz Burmistrzowi GiM w Tuliszkowie dzięki którym zawodnicy maja możliwość wyjazdów na imprezy sportowe, współpracy z wybitnymi sportowcami, co przekłada się na dobre wyniki sekcji. Bez tej pomocy na pewno nie byłoby tak dobrych wyników.

Zapraszamy na zajęcia ,,Ferie z Judo’’ które odbędą się w drugim tygodniu ferii zimowych, szczegóły na stronie klubowej i facebooku sekcji.

Trener sekcji
- Michał Gaj

 

 

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.