Pilne
Ale!Radio. Słuchaj audycji z regionu na www.aleradio24.pl Co godzinę serwisy z Turku!
Władysławów: Mieszkańcy wykrzyczeli, wójt zadecydował - biogazowni nie będzie

Czym jest biogazownia? Jak działa? Jakie daje korzyści? Gdzie ewentualnie miałaby powstać i na jakich zasadach? Tego wszystkiego mieli dowiedzieć się mieszkańcy gminy Władysławów w której biogazownia była jedną z alternatyw. Już na samym początku spotkania zebrani wyrazili kategoryczny sprzeciw dla „śmierdzącej” inwestycji.

 

 

Spotkanie z mieszkańcami odnośnie biogazowni odbyło się 7 lutego w Szkole Podstawowej w Natalii (gm.Władysławów). Zainteresowanych tematem było wielu, jednak przyszli oni z negatywnym nastawieniem.

Po wcześniejszym zapoznaniu się włodarzy z niedoszłą inwestycją, określono iż najlepiej będzie, jeśli biogazownia powstanie na działkach o numerach 275/3, 277/6, 283/2 mieszczących się nieopodal autostrady A2. Jej powierzchnia stanowić miała między 3 a 4 ha. Aby wyjaśnić na czym polega owe przedsięwzięcie na spotkanie przybyli przedstawiciele Stowarzyszenia Polski Biogaz, Tores i Optimus.

W przygotowanej prezentacji goście chcieli przybliżyć przybyłym temat biogazowni rolniczych, poinformować o zasadach jej działania, podzielić się swoim doświadczeniem.

Już na początku prezentacji swoje zdanie zaczęli wyrażać mieszkańcy gminy Władysławów, którzy nie zgadzają się na „śmierdzącą inwestycję”.

Wójt Krzysztof Zając zgodził się z większością argumentów przemawiających przeciwko inwestycji, jednak miał nadzieję na jakikolwiek dialog. Dyskusji nie było. Mieszkańcy nie pozwolili przedstawić atutów inwestycji krzycząc stanowczo- nie.

Każda próba podjęcia dialogu dotyczącego budowy biogazowni w Leonii była przerwana przez mieszkańców.

- My wójta wybieraliśmy i on na pewno będzie nas bronił- krzyczeli rozgoryczeni mieszkańcy.

Krzyki i niezadowolenie zebranych spowodowały, że wójt wyraził oficjalną opinie na temat powstania inwestycji. Biogazowni na wyżej wymienionym terenie nie będzie. Mieszkańcy natomiast aprobatę dla decyzji podsumowali gromkimi brawami.

Więcej o spotkaniu już jutro w Ale Radio.
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Spotkanie w sprawie biogazowni
Ale!Radio: 

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.