Pilne
Ale!Radio. Słuchaj audycji z regionu na www.aleradio24.pl Co godzinę serwisy z Turku!
Wiem co jem!

Dnia 6 lutego 2018 roku w ramach realizowanego w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Turku programu „Trzymaj Formę” odbyło się „wielkie gotowanie” pod kierunkiem pani Arlety Jakubowskiej – menedżerki i szefowej baru mlecznego „Powrócisz Tu” oraz naszych profesjonalnych pań kucharek. Zaplanowane na ten dzień dania obiadowe to: krem brokułowy ze szpinakiem i serkiem mascarpone, zupa z soczewicy, makaron razowy z kurczakiem i szpinakiem oraz jarskie risotto.

W warsztatach kulinarnych brali udział uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z koordynatorkami, panią Izabellą Frątczak i panią Izabelą Walczak. Celem warsztatów było przede wszystkim wyrobienie u młodzieży zdrowych nawyków żywieniowych i higienicznych oraz utwierdzenie w przekonaniu, że zdrowo i kolorowo znaczy również smacznie. Wszystkie potrawy sporządzone zostały z produktów zdrowych i przy użyciu naturalnych przypraw. Okazało się również, że ich przygotowanie nie jest wcale skomplikowane. Przyszedł wreszcie czas na degustację potraw, której dokonali uczniowie i pracownicy naszej szkoły, kosztując wszystko z ogromnym smakiem. Przygotowane dania smakowały również wychowankom bursy szkolnej i grup wychowawczych Ośrodka.

Warsztaty pozwoliły nam docenić wartość zdrowego odżywiania i odkryć radość z gotowania. Zainspirowało nas wiele przepisów, które bez większego trudu i dużych nakładów finansowych możemy przygotować w naszych domach, aby cieszyć się zdrowiem i smakiem na talerzu. Serdecznie dziękujemy pani Arlecie Jakubowskiej za poświęcony czas i mamy nadzieję na dalszą  współpracę.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.