Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Wideo: Ryszard Bartosik o obraźliwych słowach posła Nowaka, funduszach dla OSP i apelu w sprawie kopalni i elektrowni

Podczas zwołanej dzisiaj, tj. 9 lutego konferencji poseł Ryszard Bartosik poruszył kilka istotnych w chwili obecnej spraw. Tematy dotyczyły apelu dotyczącego zamknięcia kopalni i elektrowni oraz obraźliwych słów posła Nowaka wypowiedzianych podczas konferencji prasowej w Koninie. Bartosik przekazał również informacje dotyczące finansowania Ochotniczych Straży Pożarnych z Funduszu Sprawiedliwości oraz budynku mieszczącego się przy ul.Konińskiej.

- Zacznę od spraw związanych z apelami dotyczącymi sytuacji w subregionie konińskim w związku z działalnością kopalni i elektrowni, a bardziej z końcem działalności tych instytucji. Takie apele zostały ostatnio uchwalone przez Radę, ale w samych apelach nie ma nic złego, raczej nam pomagają. Niestety gdzieś w tle tych apeli stoi poseł Nowak i to on akurat tym apelom szkodzi, bo jak wcześniej mówiłem to ostatnia osoba, która powinna się upominać o sprawy kopalni i elektrowni. To ten Pan przecież lobbował za ich sprzedażą i wygląda to tak, jakby ktoś, kto zatruł region dziś szukał odtrutki- mówił poseł.


Kolejny z poruszony temat dotyczył konferencji prasowej w Koninie, podczas której poseł Nowak powiedział, że Ryszard Bartosik używa „goebbelsowskiego języka półprawd, kłamstw i insynuacji”.


- W mojej ocenie wypowiedź posła Tomasza Nowaka łamie wszystkie normy kulturowe i obyczajowe, a przede wszystkim łamie podstawowe zasady etyki poselskiej. Formułowanie takich wypowiedzi wobec innych posłów jest karygodne, dlatego też zachowanie Pana posła Tomasza Nowaka powinno spotkać się ze stanowczym sprzeciwem…- informuje Ryszard Bartosik.


Bartosik złożył w tej sprawie wniosek do Komisji Etyki Poselskiej.

Podczas konferencji poinformowano również, że w poniedziałek 12 lutego budynek mieszczący się przy ul.Konińskiej będzie oficjalnie przekazany wojsku i niebawem rozpoczną się prace budowlane oraz remontowe.
Minister Sprawiedliwości uruchomił Fundusz Sprawiedliwości na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych. Środki przeznaczone na ten cel to około 100 mln. zł. na cały kraj. Program przeprowadzony zostanie w każdym województwie. Nabór w województwie wielkopolskim rozpocznie się od 6 sierpnia. Z tych pieniędzy jednostki OSP zakupić będą mogły aparaturę, urządzenia do ratowania życia.

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.