Pilne
Ale!Radio. Słuchaj audycji z regionu na www.aleradio24.pl Co godzinę serwisy z Turku!
Zmagania ze światem antycznym w SP5

6 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku w budynku B odbył się VI szkolny konkurs interdyscyplinarny "Świat antyczny", integrujący treści z zakresu przedmiotów humanistycznych: języka polskiego, historii, religii i historii sztuki.

Wiedza o świecie antycznym stanowi ważny punkt w edukacji młodego człowieka i uczniowie „Piątki” mają świadomość tego, że wszyscy uczestniczymy w dziedzictwie humanistycznym. Wbrew pozorom świat starożytny bliski jest współczesnemu człowiekowi, gdyż do dziś korzystamy z osiągnięć dawnych cywilizacji, przykładem są: biblioteki, drogi, teatr, a prawo rzymskie stanowi fundament nowożytnego. Celem przedsięwzięcia było usystematyzowanie i wzbogacenie uczniowskiej wiedzy o antyku oraz uświadomienie ponadczasowych wartości kultury antycznej.

W lekcji starożytności uczestniczyły 3-osobowe drużyny z klas 7, 2 i 3 gimnazjalnych, które przez 45 minut zmagały się ze światem antycznym. Scenki z życia greckich bogów, które inspirują wyobraźnię nie tylko artystów, były wstępem do zasadniczego etapu konkursu – testu wiedzy z zakresu przedmiotów humanistycznych. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 2a, która przedstawiła uwspółcześnioną wersję mitu o Demeter i Korze. Największą wiedzą o świecie antycznym wykazali się reprezentanci klas: 7a, 2b, 3b, 3c w składzie – 7a: Daria Bochomulska, Jakub Karolak i Nikola Musielak; 2b: Kinga Fijałkowska, Paweł Perliński i Radosław Brzóska; 3b: Anna Mielcarska, Pola Chmiela i Dagmara Klimas; 3c: Wiktoria Włodarczyk, Oliwia Witkowska i Bartosz Krajewski.

Organizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki naszej szkoły: Ewa Kordzińska, Jolanta Kaczmarek i Aleksandra Białas.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.