Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
W ZST upamiętniono 78. rocznicę masowej deportacji Polaków na Syberię

W piątek w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyła się uroczystość poświęcona pamięci Polaków zesłanych w głąb Związku Radzieckiego, podczas II wojny światowej. To właśnie 10 lutego mija 78. rocznica masowej deportacji Polaków z Kresów Wschodnich na Syberię.

 

 

Taka uroczystość nie mogła odbyć się bez jakże ważnych gości, którzy krzewią w turkowianach patriotyzm i opowiadają o zdarzeniach tamtych lat. Chodzi tu oczywiście o Annę Wronowską, prezes Związku Sybiraków w Turku oraz Paulinę Małecką. Obie przeżyły piekło, a teraz pokazują prawdę o bohaterstwie naszych rodaków.

Wśród zaproszonych nie zabrakło także Izabeli Gradeckiej, Michała Grzelaka, Mariusza Seńko i Dariusza Stasiaka.

Uczniowie technikum przedstawili prezentację, w której ujęli najważniejsze informacje dotyczące deportacji Polaków, można było usłyszeć również hymn i modlitwę Sybiraków oraz dowiedzieć się między innymi kim są białe plamy w historii Polski.  Nie obyło się również bez poruszającej opowieści zaproszonych gości o swoich losach, podczas zsyłki na Syberię.


 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.