Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Gm.Turek: Firma EkoGab niszczy kosze na śmieci. Radni proszą o interwencję

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Turek, która odbyła się 9 lutego poruszony został temat koszy na śmieci, które według mieszkańców uszkadzane są przez firmę odbierającą odpady. Pismo w tej sprawie już wysłane, włodarze czekają na odpowiedź.

Temat uszkadzanych przez firmę EkoGab koszy na śmieci rozpoczął wiceprzewodniczący Rady Gminy Turek Stanisław Kaczmarek.

-Być może miało to ostatnio związek z niską temperaturą, na którą tworzywo plastik jest bardziej podatne na uszkodzenia, ale również ta sprawa mnie bezpośrednio dotknęła. Wcześniej mieliśmy odpowiedzi z firmy, że za dużo popiołu było w pojemniku i dlatego mógł pęknąć- bo za ciężki. Poza tym w moim przypadku wiem dokładnie, ile tego popiołu było i nie było za ciężko, jednak pojemnik tak pękł, że trzeba ciężkim młotem uderzyć, żeby były takie rozległe zniszczenia- mówił Stanisław Kaczmarek.

Radni zgodnie twierdzą, że kosze na śmieci nie są szanowane i często niszczone. Wiceprzewodniczący poprosił więc o interwencję, która ostatecznie wpłynęłaby na postępowanie firmy.

-Rozmawialiśmy z firmą, robiliśmy objazd. Nie dalej, jak w tamtym tygodniu wysłaliśmy pismo do firmy EkoGab po pierwsze wyjaśniając, że wszystkie kosze które zakupiliśmy w 2016 roku spełniają normy. Mamy uwagi od mieszkańców, że ta firma źle traktuje kosze. A przecież nie są to kosze firmy tylko nasze- informuje wójt Karol Mikołajczyk.

Pismo do firmy EkoGab w tej sprawie już zostało wysłane, a włodarze z gminy Turek czekają na odpowiedź.

Przewodniczący rady Ireneusz Kolenda zaproponował również uwzględnienie w kolejnym przetargu odpowiedzialności za kosze, którą ponisić będzie firma odbierająca śmieci.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.