Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Nie wdają się w kłótnie, nie szukają poklasku, chcą służyć społeczeństwu- czyli spotkanie noworoczne ludowców w Potworowie

10 lutego członkowie i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego działający na terenie powiatu tureckiego zebrali się w świetlicy wiejskiej w Potworowie. Wspólne spotkanie noworoczne jest już tradycją i okazją do podsumowania dotychczasowych działań.

Spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele ludowców wszystkich gmin powiatu tureckiego otworzył hymn PSL- Rota. Przybyłych do Potworowa gości przywitał szef struktur powiatowych, a zarazem starosta powiatu tureckiego Mariusz Seńko. Przybliżył on obecnym kilka faktów, które miały miejsce w roku 2017.

-Otrzymując mandat zaufania od społeczeństwa w 2014 roku przyjęliśmy na siebie wielkie zobowiązania. W sytuacji zmierzchu przemysłu paliwowo- energetycznego musieliśmy podjąć natychmiastowe działania, które miały przyczynić się do przeciwdziałania pojawiającym się problemom społecznym i gospodarczym. Solidarnie i zgodnie uznaliśmy, że należy postawić w tym działaniu na edukację, służbę zdrowia, bezpieczeństwo mieszkańców oraz poprawie infrastruktury. Istotnym elementem naszego działania była i jest współpraca z przedsiębiorcami. Dziś mogę powiedzieć, że 2017 rok to był dobry rok dla Polskiego Stronnictwa Ludowego w Turku, ponieważ udało nam się zrealizować większość założonych celów, które były nam priorytetami- mówił Mariusz Seńko.

Poinformował on o działaniach podjętych na terenie powiatu tureckiego. Wspomniał między innymi o inicjatywach w turkowskim szpitalu. Jak powiedział skala inwestycji w służbę zdrowia w tej kadencji jest historyczna, bowiem szacuje się, że osiągnie blisko 17 mln.zł

Istotna jest edukacja. Inwestycje w tej kadencji na to właśnie działanie przekroczą kwotę 20 mln.zł. W strategii jest to kluczowy obszar, który przyczyni się do obsadzenia kadr gospodarki powiatu tureckiego na jak najwyższym poziomie. Jednocześnie będzie to istotne wsparcie dla samorządów gminnych w pozyskiwaniu inwestorów.

-Problemy demograficzne, zdrowotne, polityka senioralna, a także problemy społeczne stanowią wielkie wyzwanie przed nami wszystkimi. To wymagający i trudny obszar, z którym spotykamy się na co dzień. To kwestie problemów rodzinnych, osób samotnych, to problemy dzieci bez rodziców. Dlatego staramy się pomagać osobom potrzebującym- mówił Mariusz Seńko.

Starosta podziękował wszystkim osobom, dzięki którym udaje się realizować założone cele. Nadmienił również, że ważna jest współpraca z gminami. Określił wszelkie obszary aktywności i przypisał wiele zasług osobom zaangażowanym w dane projekty.

-Rok 2018 to rok wyjątkowy. To rok 100-lecia odzyskania niepodległości i obchodów tego święta. Chciałbym, aby wszyscy ludowcy z powiatu tureckiego w sposób aktywny włączyli się w te obchody. Chciałbym również, abyśmy z dumą mówili o naszym dziedzictwie i naszych wszelkich przywódcach- Wincentym Witosie, Stanisławie Mikołajczyku i Macieju Rataju. To właśnie przywódcy ruchu ludowego w sposób szczególny oprócz przedstawicieli ruchu socjalistycznego i narodowego przyczynili się do odzyskania niepodległości. Jest to o tyle istotne, że w ostatnim czasie zapomina się o ruchu ludowym, jego przywódcach i roli jaką odegrali.

Jak powiedział Mariusz Seńko tam, gdzie inni przerzucają się odpowiedzialnością, tam, gdzie wskazują sobie wzajemnie winy ludowcy ze swoim pragmatyzmem idą rozwiązywać problemy. Nie wdają się w kłótnie, nie szukają poklasku. Chcą służyć społeczeństwu. Poddają pod dyskusję konkretne rozwiązania i dają propozycje.

Podsumowaniem części oficjalnej był wspólny toast i życzenia noworoczne.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.