Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Dobra: „Tłusty czwartek z seniorami”

Centrum Kultury w Dobrej było organizatorem IX Karnawałowej Biesiady Seniorów. Celem imprezy była prezentacja dorobku artystycznego seniorów, nawiązywanie kontaktów, wspólny śpiew i zabawa. 

Biesiada odbyła się w Restauracji VEGA w Dobrej. Wzięło w niej udział 10 zespołów.

Na Biesiadę przybył burmistrz Dobrej – Andrzej Piątkowski, który złożył życzenia oraz wzniósł toast za zdrowie wszystkich uczestników. Wśród gości zaproszonych znalazł się również z-ca burmistrza Dobrej – Jacek Gajewski. Każdy zespół zaprezentował się w jednej, przygotowanej przez siebie piosence, a następnie cała sala wspólnie odśpiewała wiązankę piosenek biesiadnych – utwory obowiązkowe, który zespoły przygotowały na tegoroczną Biesiadę.

Po wspólnych śpiewach wszyscy ruszyli do tańca. Najlepszych tancerzy mianowano królem i królową Balu. Zostali nimi: Małgorzata Wacławek z Zespołu Serenada z Dobrej oraz Eugeniusz Włodarczyk z TRADYCJI z Malanowa.

W Biesiadzie udział wzięli: TURKOWIANKI z Turku, ZGODA ze Smulska, SERENADA z Dobrej, TRADYCJA z Malanowa, ALEBABKI ze Skęczniewa, JESIEŃ z Tuliszkowa, SENIORSKIE NUTY z Władysławowa, EVIOLA z Turku, ZNAD SWĘDRNI z Goszczanowa i ZACISZE z Przykony. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.