Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Trzeci mecz sparingowy MGKS „Tur 1921” Turek

W sobotę 10 lutego br. seniorzy Tura 1921 rozegrali swój trzeci mecz sparingowy, zaplanowany w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Nasi zawodnicy, po bardzo dobrym, wyrównanym pojedynku zremisowali z KS Kutno 1-1.

W pierwszym meczu sparingowym nasi zawodnicy pewnie pokonali Zielonych Koźminek 3-0. W drugim meczu ulegliśmy 0-1 Zjednoczonym Stryków. Obserwując to spotkanie mieliśmy poczucie niedosytu, gdyż Tur był lepszym zespołem, a remis byłby najbardziej sprawiedliwym rezultatem. Niestety jeden błąd naszej linii obrony, strzał zza linii pola karnego ustawił cały mecz.

Sobotni sparing mógł podobać się nielicznym kibicom naszego zespołu. Od pierwszych minut mecz był na wysokim poziomie, szybkie tempo odpowiadało obu zespołom. Nasza drużyna świetnie wyglądała w obronie, również pozostałe formacje  fantastycznie  wykonywały założenia trenera Dawida Jóźwiaka, jednak obrona zawodników z Kutna nie popełniała poważniejszych błędów.

Tur 1921 w pierwszej połowie wystąpił w następującym składzie: bramkarz- zawodnik testowany, obrona Czajka, Maliński, Rojewski(wypożyczenie z Górnika Konin) i zawodnik testowany. Pomoc Fret, Kowalski, Przybylak, Witczak i Wolski(wypożyczenie z Górnika Konin). Atak Błaszczyk.

W drugiej połowie Dawid Jóźwiak wprowadził kolejnego testowanego bramkarza, do obrony weszli Młynarski, Pietraszek i Kaczmarek. W pomocy zagrali Michał Ignaczak, Tovstopiat, Kubiak oraz  w ataku Grabowski.
Przez całe 90 minut spotkanie było wyrównane, jednak w pierwszej połowie to nasz zespół prowadził grę. W drugiej połowie zawodnicy Kutna przejęli inicjatywę, ale nasi zawodnicy spokojnie odpierali ataki wychodząc z groźnymi kontrami. W 84 minucie zespół z Kutna przeprowadził składną akcję, po której wyszli na prowadzenie. Ich radość nie trwała jednak zbyt długo, bo po zaledwie dwóch minutach nasz zespół wyrównał.

Bezpośrednio po rozpoczęciu gry ze środka boiska, długa piłka powędrowała w pole karne, gdzie obrońca gości zagrał piłkę ręką. Sędzia pewnie podyktował 11, którą na bramkę zamienił Bartek Grabowski. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Trzeci sparing pokazał, że nasz zespół zmierza w dobrym kierunku. Wszyscy zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i wola zwycięstwa. Także zawodnicy, którzy dołączyli do naszego zespołu wnoszą dużo doświadczenia i spokoju do gry.

W następną sobotę 17.02. nasz zespół rozegra trójmecz w Kaliszu, gdzie rywalami Tura będą zespoły KS Opatówek i Prosna Kalisz.   
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.