Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Gm.Turek: „Czy znasz wiersze Marii Konopnickiej”, czyli Gminny Konkurs Recytatorski w SP w Chlebowie

Wiele pracy oraz chęci wykazały przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Turek. Doskonałe przygotowanie oraz duże emocje sprawiły, że trudno było wybrać zwycięzców III Gminnego Konkursu Recytatorskiego.

Za nami III Gminny Konkurs Recytatorski, który w tym roku odbył się pod hasłem „Czy znasz wiersze Marii Konopnickiej”. Miłośnicy dzieł znanej, polskiej autorki zebrali się w Szkole Podstawowej im.Józefa Mehoffera w Chlebowie, gdzie zaprezentowali swoje umiejętności.

Celem inicjatywy była między innymi popularyzacja twórczości Marii Konopnickiej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcenie do występów na scenie, doskonalenie wyrazistej mowy, rozwijanie pamięci, wyrabianie odwagi i śmiałości, podnoszenie poziomu kompetencji językowych i zasobu słownictwa oraz prezentacja umiejętności dzieci.

Uczestnicy konkursu mogli wybrać dowolny utwór Marii Konopnickiej i zaprezentować go przed publicznością oraz jury, w którym mieli zaszczyt zasiąść między innymi przedstawiciele naszej redakcji.

W kategorii dzieci w wieku 3-4 najlepsza okazała się Matylda Świderska z Chlebowa. Z wyjątkowo dobrą dykcją i emocjami wyrecytowała ona wiersz „Pranie”. Drugie miejsce zajęła Dominika Skubiszewska ze Słodkowa, trzecie natomiast Bruno Ogrodowczyk z Cisewa oraz Joanna Kończak z Turkowic.

W kategorii wiekowej 5-6 lat pierwsze miejsce wywalczyła Lena Kowalczyk z Turkowic, która znakomicie przedstawiła wiersz „Stefek Burczymucha”. Utwór pod tym samym tytułem wyrecytował Ksawery Dopieralski z Cisewa zajmując miejsce drugie. „Sposób na laleczkę” w wykonaniu Alicji Kuzioła przypadł wszystkim do gustu, dzięki czemu przedstawicielka Słodkowa zajęła miejsce trzecie. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymały Kinga Koperska, Maja Mocna oraz Wiktoria Marczyńska.

Gratulujemy!

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.