Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Jak rozwijać gospodarstwa i które produkty są gwarantem sukcesu?- czyli szkolenie z myślą o młodzieży w ZSR

W Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich organizuje się wiele inicjatyw z myślą o młodych ludziach. Tym razem chętni mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu z udziałem przedstawicieli dużych i przodujących w swojej dziedzinie firm ADOB, Euralis Nasiona SP. z o.o oraz Handel Wielobranżowy Michalak. Głównym inicjatorem spotkania był radny powiatowy Jan Gruca.

Spotkanie, które odbyło się w piątek, 16 marca otworzył dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich Krzysztof Świerk. Podkreślił on, jak ważna jest nauka młodych ludzi na tym etapie życia. Ciężka praca prowadzić może jedynie do sukcesu.

-O umiejętnościach, kwalifikacjach oraz kompetencjach przyszłości, tym co ważne w rolnictwie, co ważne w waszych gospodarkach będą mówili przedstawiciele firm. Z uwagi na to, że nie zawsze jesteśmy w stanie jako szkoła nadążyć za najnowszymi trendami w branży rolniczej, stąd też potrzebne wsparcie i wiedza tak zwane know how przedstawicieli firm, którzy zarówno prowadzą sprzedaż handlową, jak i doradztwo, ale także te firmy zajmują się tak ważną dziedziną, jaką jest badanie i rozwój. Abyście mogli w swoich gospodarstwach optymalizować produkcję potrzebna jest wam najnowocześniejsza wiedza i najnowocześniejsze produkty.

Jako pierwszy o innowacjach i skutecznych rozwiązaniach w rolnictwie opowiedział przedstawiciel firmy ADOB Włodzimierz Prus. Przedstawił on krótko czym zajmuje się przedsiębiorstwo i gdzie eksportuje swoje produkty. Jej zasięg dociera między innymi do USA, Francji, Włoch, Niemiec, Brazylii, a także Ekwadoru, Dominikany, Kuby czy Nigerii. Istotna wiedza na temat racjonalnego nawożenia, wpływu wartości pH gleby na możliwości pobierania składników pokarmowych czy zasobności polskich gleb przekazana została młodym rolnikom podczas spotkania. Włodzimierz Prus opowiedział również o wrażliwości roślin na niedobory mikroskładników oraz jaki jest wpływ zawartości cynku na wzrost kukurydzy.

Głos zabrał rónież Sławomir Markiewicz prezentujący firmę Euralis. Opowiedział on o tym, jaka jest najlepsza odmiana kukurydzy i gdzie najlepiej ją uprawiać. Uczniowie zapoznali się z morfologią ziemniaka oraz dowiedzieli na czym jest heterozja zwana też wigorem mieszkańców. Jak powiedział Sławomir Markiewicz dobra kiszonka z kukurydzy jest podstawą wysokiej produkcji mleka.

Te i wiele innych tematów omawianych było podczas piątkowego spotkania. Podczas przemówień pojawiły się również pytania do uczniów. Osoby, które odpowiedziały prawidłowo otrzymały prezenty. Ofiarowali je przedstawiciele sklepów Michalak Jan Gruca oraz Rafał Janicki.

Spotkanie zakończył dyrektor placówki Krzysztof Świerk, który podziękował zarówno uczniom, jak gościom. Szczególne wyrazy szacunku skierował w stronę Jana Grucy, który dla młodych ludzi robi wiele, a dzięki swojej energii i pomysłom potrafi zaangażować w działanie innych. Z całą pewnością tego typu inicjatywy pozwolą młodym ludziom rozwijać zarówno siebie, jak i gospodarstwa, którymi niebawem będą zarządzać.

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja