Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Szkoła, którą warto polubić - ,,Wieczory Nauki” w ZSR CKP w Kaczkach Średnich

,,Wieczory Nauki” w ZSR CKP w Kaczkach Średnich kolejny raz podbijały serca gimnazjalistów, tym razem byli to uczniowie ze szkół Grzymiszewa i Wartkowic wraz z opiekunami. 

Uczestnicy ,,Wieczorów” poznali specyfikę każdego zawodu, znajdującego się w ofercie edukacyjnej naszej szkoły, a zarazem dokonali swoistego testu predyspozycji zawodowych, biorąc udział w warsztatach.

Warsztaty, które odbyły się 16 i 17 marca 2018r., poprzedzone zostały ciekawą dyskusją, której celem było uświadomienie istoty dokonywania życiowych wyborów. Właśnie o twórczym i odpowiedzialnym podejmowaniu decyzji, specjalnie dla gimnazjalistów, mówił Dyrektor Szkoły Pan Krzysztof Świerk. A zatem młodzież z Grzymiszewa i Wartkowic mogła nie tylko zwiedzić ZSR CKP w Kaczkach Średnich, ale przede wszystkim pomyśleć nad swoim wyborem dalszej ścieżki kształcenia.

W pierwszym punkcie bogatego programu preorientacji zawodowej przybliżano charakter pracy technika żywienia i usług gastronomicznych z szerokim spektrum możliwości rynkowych związanych z tym zawodem. Dla naszych absolwentów praca będzie zawsze! to hasło towarzyszy kolejnym pokoleniom uczniów ZSR CKP w Kaczkach Średnich. Młodzi adepci sztuki kulinarnej zdobywają szeroką wiedzę z zakresu gastronomii, począwszy od poznania obróbki produktów, ich kaloryczności przez magiczne przepisy na wyśmienite potrawy, po sposób podania godny ekskluzywnej restauracji. Przyszli kucharze dzięki fachowej opiece naszych nauczycieli wiedzą nie tylko jak zadowolić najwybredniejsze podniebienia, ale także przeistoczyć kuchnię w atelier sztuki, o czym mogli przekonać się goście w czasie kulinarnych zajęć warsztatowych: „Zostań nowym MasterChef’em”.

Wieczory nauki mają charakter praktyczny, dlatego prowadzone są w grupach, a więc równolegle z kulinariami odbywały się warsztaty w nowoczesnej pracowni technikum pojazdów samochodowych. Swoją pasją w tej dziedzinie podzielili się z gimnazjalistami uczniowie naszej szkoły: Julia Kubś z kl.2TPS oraz Adrian Tubacki z kl.4TPS. Na równie wysokim poziomie przygotowane są pracownie technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz energetyki odnawialnej. Zaprezentowano uczniom autorskie stanowisko agrotroniczne oraz zapoznano z postępowymi rozwiązaniami w zakresie precyzyjnego rolnictwa. Prawdziwą atrakcją był pokaz ciągnika rolniczego z geodezyjnym odbiornikiem GNSS, nawet ekstremalne warunki atmosferyczne nie przeszkodziły naszym gościom w jeździe super nowoczesnym ciągnikiem. Swoje umiejętności zawodowe na najnowocześniejszym sprzęcie oraz bezpłatne uzyskanie kwalifikacji na operatora koparko-ładowarki to z kolei oferta dla uczniów wybierających kierunek technikum budownictwa. W trakcie warsztatów gimnazjaliści mieli możliwość zapoznać się z innowacyjnymi technikami wykorzystywanymi w budownictwie. W ofercie szkoły nie brakuje propozycji dla tych, którzy mają uzdolnienia techniczne i chętnie zdobędą zawód technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W tym obszarze podczas interesującej prezentacji można było skupić się na kolektorach słonecznych, pompach ciepła czy panelach fotowoltaicznych, a także dodatkowych korzyściach dla uczniów naszej szkoły dzięki współpracy z firmą Bosch-Junkers.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Strony

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.