Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Władysławów: Radni przeciwni funduszowi sołeckiemu

Jedna z uchwał, nad którą pochylili się radni z Władysławowa podczas 37. Sesji Rady Gminy dotyczyła wyodrębnienia w budżecie gminy na 2019 rok środków stanowiących fundusz sołecki. Większość radnych była przeciwna takiemu rozwiązaniu. 

Jako pierwszy w dyskusji głos zabrał radny Zbigniew Kusz, zdaniem którego fundusz powinno się utworzyć. - Radni muszą prosić się wójta o pieniądze - argumentował. O swoim poparciu dla sołeckich finansów głośno mówił również Ryszard Wypych, choć nie ustrzegł się drobnej uwagi pod adresem kolegów z rady. - Zaskakują mnie radni z dwóch miejscowości - kto zadecyduje za nie swojego sołtysa? Będę „za”, będę ostro „za”. Sołtysi, popatrzcie kto jak będzie głosować! - apelował radny Wypych. Sami zainteresowani, czyli sołtysi wypowiedzieć się przed głosowaniem nie mieli okazji - nie udzielono im głosu w dyskusji nad uchwała, zezwalając na ewentualne zabranie głosu w wolnych wnioskach.

Ostatecznie dziewięciu radnych opowiedziało się przeciwko wydzieleniu środków na fundusz sołecki.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja