Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Z Piłsudskiego na Konińską- czy mieszkańcy Grabieńca i Obrzębina zmienią lokal wyborczy?

Podczas wczorajszej (26 marca) sesji Rady Gminy Turek pojawiła się propozycja, aby lokal wyborczy, który do tej pory mieścił się w budynku Bursy (ul.Piłsudskiego) przenieść do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (ul.Konińska). Temat podjął radny Michał Kocik argumentując swoją propozycję znacznym udogodnieniem dla mieszkańców. 

-W związku z tym, że mamy dzisiaj podjąć uchwałę odnośnie podziału gminy Turek na okręgi wyborcze, o ile dobrze pamiętam po podjęciu jej będziemy mieli 30 dni na wyznaczenie obwodów i wyznaczeniu lokali wyborczych. W imieniu mieszkańców Grabieńca, czy też Obrzębina, chciałby złożyć taką interpelację, żeby zgłosić się do burmistrza miasta Turku z prośbą o użyczenie lokalu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul.Konińskiej, aby tam uruchomić lokal wyborczy i tam przenieść komisję, która od wielu lat funkcjonuje przy Bursie. Uważam, że jest to dużo korzystniejsze położenie, łatwiejszy dojazd przede wszystkim dla osób starszych. Będzie łatwiej z parkingu bezpośrednio dostać się do lokalu. Nie ma tam żadnych schodów, wszystko jest na jednym poziomie. Jest lokal zabezpieczony, jeśli chodzi o parking, jest dobry dojazd, na pewno jest też łącze internetowe- mówił radny z Grabieńca.

Jak tłumaczył Kocik byłoby to udogodnienie dla mieszkańców. Aby jednak pomysł miał rację bytu konieczne jest porozumienie się w tej kwestii z burmistrzem Turku Romualdem Antosikiem. Zasady głosowania nie zmieniłyby się, a jedynie zmieniłaby się siedziba lokalu wyborczego.

Zastępca wójta gminy Turek Katarzyna Skotarek obiecała, że pomysł zostanie przeanalizowany.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.