Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku st.bryg.Dariusz Stasiak na emeryturze

W piątek, 30 marca odbyła się uroczystość z okazji zdania obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Turku st.bryg.Dariusza Stasiaka. Obowiązki Komendanta Powiatowego będzie pełnił od dzisiaj kpt.Piotr Pietrucha.

St.bryg.Dariusz Stasiak służbę w Straży Pożarnej rozpoczął 1 sierpnia 1988 roku, kiedy to podjął studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.
W 1992 roku jako student czwartego roku uczestniczył w działaniach gaśniczych największego od wielu lat pożaru lasów w kuźni Raciborskiej na Śląsku. Był tam wraz z innym podchorążymi odpowiedzialny za zabezpieczenie bazy paliw. Za zaangażowanie i poświęcenie podczas wielodniowych działań ratowniczych został odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. 

Po pięciu latach studiów dziennych o specjalności taktyczno- dowódczej ukończył studia z wynikiem bardzo dobrym zdobywając tytuł magistra inżyniera pożarnictwa.   Po ukończeniu nauki od dnia 01 sierpnia 1993 roku służbę rozpoczął w Komendzie Rejonowej PSP w Turku w Wydziale operacyjno- szkoleniowym. Po dwóch latach został przeniesiony do Komendy Wojewódzkiej PSP w Koninie, gdzie kolejno służył w wydziale kontrolno- rozpoznawczym na stanowisku oficera, wydziale operacyjno- szkoleniowym na stanowisku zastępcy naczelnika, wydziale organizacyjnym na stanowisku naczelnika.

St.bryg. Dariusz Stasiak od początku swojej służby kierowany był do odpowiedzialnych zadań. W latach 1993-1995 był odpowiedzialny za stworzenie Planu Ratowniczego Powiatu oraz włączanie pierwszych jednostek OSP do nowo stworzonego Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Był również mocno zaangażowany w rozwój sportu pożarniczego – zwłaszcza sportu według regulaminu CTiF. Był odpowiedzialny za organizację wielu zawodów sportowych w tym szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego przeprowadzonych w Turku w czerwcu 2002 roku. Jako naczelnik wydziału w ówczesnej Komendzie Wojewódzkiej w Koninie był odpowiedzialny za organizację i tworzenie nowych struktur organizacyjnych w podległych komendach powiatowych w związku z wprowadzaną reformą administracyjną w kraju w 1999 roku.

Po reformie administracyjnej został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego z dniem 01 kwietnia 1999 roku. Na tym stanowisku pełnił służbę przez 16 lat. Od 2006 roku, kiedy powstały plany budowy nowej strażnicy przejął nadzór i kierownictwo nad sekcją kwatermistrzowsko- techniczną. Przez cały okres budowy był odpowiedzialny za przetargi, zamówienia i realizację wszystkich pięciu etapów budowy. Po odejściu na zaopatrzenie emerytalne ówczesnego Komendanta Powiatowego st.bryg.Leonarda Soji został powołany z dniem 27 czerwca 2016 roku na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Turku. Służbę jako Komendant powiatowy pełnił do dnia dzisiejszego tj.30 marca 2018 roku.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Strony

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja