Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
5.389.031,87 zł na instalacje systemów fotowoltaicznych dla mieszkańców Turku

Opublikowana została ostateczna lista projektów zakwalifikowanych do dofinansowania na wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł. Już wiemy na pewno, że turkowski projekt otrzyma 5.389.031,87 zł na instalacje systemów fotowoltaicznych lub słonecznych dla mieszkańców.

 

 

Przypomnijmy, latem ubiegłego roku Miasto Turek prowadziło nabór mieszkańców chętnych do udziału w projekcie pod nazwą „Energia słoneczna dla domu – wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych i solarnych na potrzeby mieszkańców Gminy Miejskiej Turek”. Ostatecznie deklaracje udziału w projekcie złożyli właściciele 321 domów jednorodzinnych. Miasto w imieniu turkowian złożyło wniosek o dofinansowanie do zakupu i montażu 304 instalacji fotowoltaicznych oraz 86 instalacji kolektorów słonecznych na potrzeby budynków mieszkalnych.

Prawie siedem miesięcy trwała ocena projektów złożonych do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 na działania w zakresie wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych. 28 marca ogłoszona została lista projektów zaopiniowanych pozytywnie. Wśród nich, na miejscu 17, znalazł się wniosek złożony dla mieszkańców Turku. Wczoraj, tj. 9 kwietnia 2018 r. opublikowana została uchwała Zarządu Województwa Wielkopolskiego z listą projektów, które uzyskają dofinansowanie.
Na tej liście znalazło się nasze Miasto z kwotą dofinansowania 5 389 031,87 zł.

Wartość projektu Gminy Miejskiej Turek to 6.340.037,50 zł, przy czym 15% kosztów netto każdej instalacji oraz cały podatek VAT mają pokryć właściciele nieruchomości. Pozostałą kwotę pokryją środki unijne pozyskane przez Miasto.
 


*tytuł pochodzi od redakcji

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja