Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Słoneczna w końcu bezpieczna

Niedawno ukazała się w lokalnych mediach informacja dotycząca budowy chodnika na ulicy Słonecznej miedzy ulicami Wschodnią a Kmicica.

Od wielu lat mieszkańcy apelowali  do władz miasta, aby powstał chodnik na tym odcinku, głównie ze względów bezpieczeństwa w poruszaniu się pieszych, co jest mocno utrudnione. Słoneczna jest chyba jedyna tak długą osiedlową ulicą, na której brakowało  przez wiele lat chodnika, co skutecznie uniemożliwiało  bezpieczne poruszanie się chociażby dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkoły, czy spacery mieszkańców w letnie popołudnia.  A przecież, aż się prosiło, aby tam chodnik powstał. Ulica jest doskonałym miejscem jak wspomniałam na spacery dla mieszkańców, ale przede wszystkim powinna stanowić bezpieczne miejsce dojścia do własnych posesji. Położenie chodnika zapewni bezpieczeństwo, które zagwarantowane powinno być już dawno, zważywszy, że ulica do najmłodszych nie należy.

Niestety  włodarze naszego miasta nie chcieli o to zadbać, mając w nosie mieszkańców. Można zresztą łatwo zauważyć jakie pozytywne zmiany nastąpiły w infrastrukturze naszego miasta  w ostatnim czasie, dzięki  podjętym działaniom chociażby miejskich radnych,  na przykład  remont ulic 650-lecia, Matejki, czy Kaczmarskiego. Jako  mieszkanka osiedla Zapałczanego czekałam z zapartym tchem, aż  w końcu cos się ,,ruszy” w sprawie od lat poruszanej przez mieszkańców. Podejmowane rozmowy z radną reprezentującą społeczność naszego osiedla  przyniosły zamierzony skutek, będzie chodnik, będzie bezpiecznie! Przez wiele lat niestety  nie można było się tam ,,normalnie,, poruszać pieszo,  do tej pory droga ta pozostawała przyjazna tylko  dla kierowców.

Cieszy fakt, że po wieloletniej stagnacji w naszym mieście w końcu podejmowane są działania z myślą o mieszkańcach. Jest oczywiście jeszcze wiele do zrobienia, ale przynajmniej można zauważyć, że obecnie rządzący naszym miastem ,,wzięli  się do roboty” czego  efektem jest choćby bezpieczne poruszanie się w różnych rejonach Turku po wielu inwestycjach infrastrukturalnych.

Turek często niestety nazywany ,,martwym miastem” zresztą nie bez powodu zaczyna się ,,ożywiać”, zaczęto myśleć o przeciętym Nowaku, czy Kowalskim. Bilans ostatnich zmian w naszym mieście z pewnością wypada na plus.  Dbanie bowiem m.in. o bezpieczeństwo Kowalskiego jest istotnym aspektem dla każdego mieszkańca, dlatego życzmy  sobie jako społeczność, aby Turek zmieniał sie na lepsze.


Mieszkanka Turku
Iwona Kalinowska-Dymbińska
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja