Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Odkrywczo, eksperymentalnie, aktywie – „Mały Kopernik” w Turku

Z nowoczesnego sprzętu, pomocy dydaktycznych oraz pracowni mogą korzystać uczniowie szkoły mieszczącej się przy ul.Parkowej w Turku. Do sukcesu projektu przyczyniło się wiele osób. O zaletach projektu można było się przekonać podczas Drzwi Otwartych Ekperymentarium Nauk Przyrodniczych i Obserwatorium Astronomicznego „Mały Kopernik”. 

Pieniądze na edukację – pieniądze wydane najlepiej
W spotkaniu, które odbyło się 11 kwietnia wzięli udział przedstawiciele samorządów, instytucji, placówek oraz wszystkie osoby zaangażowane w projekt. Jak powiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Elżbieta Pokojowa sukces ma wielu ojców i tak właśnie było podczas realizacji i inwestycji w szkole mieszczącej się przy ul.Parkowej.

-Sukces ma wielu ojców, ale w przypadku naszego projektu tak naprawdę jest. Sukces ten dotyczy wielu ludzi. Pracował cały sztab, począwszy od niesamowitych nauczycieli pełnych wspaniałych pomysłów, ówczesnego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku, którzy pracowali wówczas pod kierownictwem Piotra Bińskowskiego. Byli to również niesamowici, pełni profesjonalizmu Pracownicy Urzędy Miejskiego, którzy dopinali cały projekt i byli głównymi sprawcami. Pieczę nad całością pełnił burmistrz Romuald Antosik oraz skarbnik Małgorzata Dziamara.

Podczas spotkania głos zabrali zaproszeni goście. Wszyscy wyrazili aprobatę dla podjętych działań i zgodzili się z tym, że najważniejsza jest inwestycja w młodych ludzi.

-Bardzo miło mi, kiedy takie działania dochodzą do skutku, ponieważ wiemy na co dokładnie pieniądze są przeznaczone, na co spożytkowane. Pieniądze na edukacje to najlepiej wydane pieniądze i województwo wielkopolskie stara się dofinansowywać i inwestować w rozwój i edukację całego województwa- mówiła radna Sejmiku Wojewódzkiego Anna Majda.

Przybyli na spotkanie goście mieli okazję zwiedzić każdą z wyremontowanych sal, a nawet poczuć się przez chwilę jak uczniowie. Nowoczesny sprzęt, dzięki którym uczniowie chętnie zdobywają wiedzę budził podziw i zainteresowanie zwiedzających, co można było wywnioskować po reakcjach.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Strony

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja