Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Przykona: O obchodach 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości podczas sesji Rady Gminy

„Byłem, jestem i będę Polakiem”- pod tym hasłem mieszkańcy gminy Przykona obchodzić będą 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcentów patriotycznych każdego miesiąca będzie wiele. Wydarzenia sportowe, kulturalne czy symboliczne inicjatywy upamiętnią wielkie wydarzenie. 

O programie obchodów zorganizowanych na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości włodarze z Przykony poinformowali podczas sesji Rady Gminy, która odbyła się 11 kwietnia.

Jeszcze w tym miesiącu planowane jest spotkanie autorskie oraz pogadanka dla najmłodszych z autorką wielu znanych utworów literackich Grażyną Bąkiewicz.

3 maja w całej Polsce będą miały miejsce obchody dotyczące uroczystego wydarzenia, jakim jest uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Tego dnia w Przykonie na placu przy Zespole Szkół nastąpi inauguracja obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

16 maja odbędzie się Powiatowy Przegląd Twórczości Katolickiej i Piosenki Patriotycznej w Boleszczynie oraz konkurs plastyczny. Włodarze w maju zorganizują uroczystą sesję Rady Gminy Przykona.

Rozstrzygnięty będzie także konkursu na plakat pod hasłem „100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”.

Kolejny miesiąc spędzimy „na sportowo”. 16 czerwca chętni wezmą udział w niepodległościowym rajdzie rowerowym. Podczas podróży planowany jest jeden przystanek, gdzie przeprowadzony zostanie mały quiz.

Dzień później zapraszamy do wzięcia udziału w sołeckim turnieju niepodległościowym, który odbędzie się podczas otwarcia sezonu nad zbiornikiem wodnym. Również tego dnia zobaczymy widowisko „Tańczące fontanny” pod oprawę muzyczną pieśni patriotycznych.

Na przełomie lipca i sierpnia mieszkańcy wezmą udział w pikniku rodzinnym. 28 sierpnia będzie miało miejsce pożegnanie wakacji z elementami patriotycznymi z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

We wrześniu planowane są spotkania z historykiem, finał Gminnego Konkursu Wiedzy Historycznej z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uroczysta sesja Rad Powiatu, Miast i Gmin.

3 września wiele emocji przysporzy mini konkurs wiedzy dla seniorów, a 21 września natomiast Powiatowy Konkurs Recytatorski dotyczący twórczości Jana Pawła II i wierszy patriotycznych.

W listopadzie odbędą się uroczystości religijne połączone z odsłonięciem okolicznościowego obelisku upamiętniającego odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Wyjątkowy rok symbolizować będzie również nadanie nazwy nowo wybudowanego ronda w Przykonie Rondem im.Józefa Piłsudskiego lub Ronda Orła Białego.

Równolegle placówki oświatowe z terenu gminy Przykona planują swoje święta. W obchody rocznicy włączą się także jednostki OSP z terenu gminy i Stowarzyszenie Sokół. Przeprowadzona będzie również akcja 100 drzew na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja