Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Dobra: Sołtysi chcą zmian. Ignaczak proponuje przejść na miesięczny ryczałt

Problem finansowania sołtysów z gminy Dobra poruszył podczas sesji Rady Miejskiej w Dobrej Michał Ignaczak. Zaproponował on, aby przejść na miesięczny ryczałt z tytułu stanowiska sołeckiego zamiast wypłacać pieniądze za każdorazowe uczestnictwo w sesji. 

Dzisiaj, tj. 12 kwietnia odbyła się Sesja Rady Miejskiej w Dobrej. Podczas spotkania głos zabrał radny Michał Ignaczak, który zaproponował wprowadzenie zmian dotyczących sposobu wynagrodzeń sołtysów.

- Za chwilę może być problem z sołtysami. Myślę, że najwyższa pora pochylić się nad tematem finansowania działalności sołeckiej- miesięcznie, a nie za pośrednictwem typowo za sesję (…) Na każdej sesji słychać głosy, że sołtysi zaczynają się bulwersować. Ja jako radny rozumiem, że musimy mieć te sesje nadzwyczajne, bo są nagłe tematy i sesje zwoływane są od razu. Jest to logiczne i naturalne. Warto się pochylić nad tym, żeby podobnie jak w innych gminach w powiecie tureckim to funkcjonuje przejść na miesięczny ryczałt z tytułu stanowiska sołeckiego. Na pewno nie będzie tych problemów, które się pojawiały. Już teraz na wyborach sołeckich nie było kandydatów na sołtysów. Na szybkie licznie jest to kwota około 50 tys.zł rocznie przy 27 sołectwach i 27 sołtysach. Przy tej kwocie, którą mają teraz 150 zł za sesje.

Jak powiedział radny działalność sołecka wiąże się z dużą ilością pracy, dlatego rozwiązanie w tej kwestii jest jak najbardziej uzasadnione.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja