Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Ruszają prace na Dąbrowskiego i Legionów

Dzisiaj, tj. 12 kwietnia 2018 r., odbyło się przekazanie placów pod przebudowę dróg wewnętrznych na ul. Dąbrowskiego i przy ul. Legionów Polskich. Oba przedsięwzięcia są uzupełnieniem trwającej inwestycji przy ul. 650-lecia, za Policją. 

Przy ul. Legionów polskich przebudowana zostanie droga wewnętrzna, dojazdowa do garaży, w sąsiedztwie przychodni lekarskiej. Odcinek ma długość ok. 90 m. Aktualnie to miejsce częściowo utwardzone płytami betonowymi, a częściowo to grunt i trawa. Po deszczach stoją tutaj wielkie kałuże. To się zmieni do połowy września tego roku. Droga zostanie utwardzona kostką brukową betonową, wykonane zostaną: jezdnia, chodnik i miejsca postojowe. Ponadto wybudowane zostaną kanalizacja deszczowa i oświetlenie oraz zagospodarowana zieleń. Prace budowlane mają kosztować 490 tys. zł

Kolejny odcinek drogi wewnętrznej wybudowany zostanie na ul. Dąbrowskiego. Będzie to kontynuacja wcześniejszej przebudowy ulicy w sąsiedztwie przychodni lekarskiej. Tym razem przebudowana zostanie na tym odcinku cała ulica, do biura obsługi mieszkańców w budynku PGKiM Sp. z o.o. Na odcinku długości ok. 80 m położona zostanie kanalizacja deszczowa oraz nawierzchnie jezdni, chodnika i miejsc postojowych z kostki brukowej betonowej. Do tego zainstalowane zostanie nowe oświetlenie uliczne i zagospodarowana zieleń. Przedsięwzięcie w cenie 411 tys. zł. ma się zakończyć do końca sierpnia tego roku.

W wyniku przetargu, wykonawcą obu inwestycji jest przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. z Turku.

Mieszkańców przepraszamy za utrudnienia mogące wyniknąć z prowadzonych prac budowlanych i prosimy o wyrozumiałość na czas trwania inwestycji.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja