Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
„Wiosna z niemieckim…” zawitała do Szkoły Podstawowej nr 4

Za nami pierwsze z cyklu wydarzeń „Wiosna z niemieckim w Powiecie Tureckim – Keine Panik – Deutsch kann man lernen”. Uczniowie szkół podstawowych udowodnili, że język niemiecki jest im doskonale znany. Wspólna zabawa, muzyka oraz integracja sprawiły, że impreza była udana.

Umiejętność posługiwania się językami to w dzisiejszych czasach konieczność. Stąd też „Pilotażowy program wsparcia nauczania języka niemieckiego przez samorząd Powiatu Tureckiego w klasach I – III szkół podstawowych w latach 2017-2020" do którego przystąpiła większość gmin.

Dzisiaj, tj, 13 kwietnia dobyło się pierwsze z cyklu wydarzeń ściśle związanych z projektem. Przybyłych do Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku gości przywitała Dyrektor Maria Kukulska oraz Starosta Turecki Mariusz Seńko.

W wydarzeniu uczestniczyli nie tylko włodarze, nauczyciele oraz dzieci i młodzież z Turku. Do Szkoły Podstawowej nr 4 zawitali uczniowie z Niemiec. Gościem specjalnym wydarzenia był przedstawiciel Instytutu Geothego z Niemiec Christoph Mohr.

Wychowankowie placówek biorących udział w projekcie zaprezentowali się podczas występów. Piosenki w języku niemieckim wykonane były perfekcyjnie, a uczniom należy się pochwała. Oprócz tego dzieci wspaniale bawiły się rozwiązując quizy i wspólnie się bawiąc.

I tak przed publicznością wystąpili przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku, Szkoły Podstawowej w Słodkowie, Szkoły Podstawowej w Brudzewie, Szkoły Podstawowej w Goszczanowie, Szkoły Podstawowej w Dobrej, Szkoły Podstawowej w Grzymiszewie, Szkoły Podstawowej w Piekarach, Szkoły Podstawowej w Przykonie, Szkoły Podstawowej w Kawęczynie.

Należy nadmienić, że przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec w Poznaniu i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, a jego organizatorem był Starosta Turecki Mariusz Seńko przy współudziale I Liceum Ogólnokształcącego w Turku i Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Turek. Sponsorami dzisiejszej imprezy byli Starostwo Powiatowe w Turku, Hurtownia Zabawek AWZ ZAREMBA, Wołoszyn Sp.J.Turek, Piekarnia Muchlin Kozłowski S.C. Turek.

Kolejne wydarzenia w ramach cyklu odbędą się 23 i 26 kwietnia.


 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja