Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Władysławów: Daniel Kusz kandyduje na wójta. PSL dąży do współpracy, by ratować region

Znamy kandydata na wójta gminy Władysławów, który startować będzie w tegorocznych wyborach z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jest nim Daniel Kusz, który o swoich założeniach opowiedział podczas spotkania w Russocicach. W piątek, 13 kwietnia członkowie i sympatycy ugrupowania mieli okazję wziąć udział w dyskusji i dowiedzieć się wszystkiego na temat strategii rozwoju w powiecie tureckim. Istotnym punktem zebrania było również wręczenie odznaczeń.

Honorowe odznaczenia, nowy wiceprezes i kandydat na wójta
Na spotkaniu, które odbyło się 13 kwietnia w Domu Rolnika w Russocicach pojawili się członkowie, miłośnicy oraz aktywni działacze ugrupowania politycznego Polskie Stronnictwo Ludowe.

Po przywitaniu zaproszonych gości wręczono dwa wyjątkowe odznaczenia. Medal Wincentego Witosa otrzymał Antoni Ćwiek. Złotą Koniczynką uhonorowano natomiast Kazimierza Drzewieckiego.

Podczas zebrania poinformowano, że z pełnienia funkcji wiceprezesa Koła Gminnego PSL we Władysławowie zrezygnował Tomasz Szewczyk. Jego miejsce zajął prezes Kółka Rolniczego w Russocicach Krzysztof Połatyński.

Członkowie PSL ogłosili, że na wójta gminy Władysławów podczas tegorocznych wyborów kandydować będzie Daniel Kusz. Należy wspomnieć, że w ubiegłej kadencji Kusz również ubiegał się o mandat. Wówczas w drugiej turze rywalizował z Krzysztofem Zającem.

Wykwalifikowani ludzie kluczem do sukcesu
Prezes PSL Mariusz Seńko podczas swojego wystąpienia przypomniał o obchodach odzyskania przez Polskę niepodległości. Opowiedział po krótce o tym, jak członkowie ugrupowania przyczynili się do istnienia wolnego kraju.

Głównym tematem wystąpienia były natomiast działania podjęte na terenie powiatu tureckiego, które przyczynić się mają do zastąpienia przemysłu paliwowo – energetycznego. Od początku kadencji starosta podejmował wszelkie działania, które pomogłyby uratować region i zatroszczyć się o pracowników. Dzięki przeprowadzonej analizie wiadomo, jakie osoby poszukują obecnie pracy. Są możliwości, by odpowiednio je przeszkolić.

Według starosty, aby region mógł dobrze funkcjonować na chwilę obecną możliwe jest podwykonawstwo lub produkcja. Jednym z czynników dzięki którym w powiecie tureckim mógłby pojawić się inwestor są wykształcone kadry. Aby młodzi ludzie chcieli zostać trzeba zapewnić im wszelkie ku temu perspektywy.

-Cały wysiłek nasz skupiony jest na tym, aby tak podnieść standardy życia takie jak służba zdrowia, edukacja i infrastruktura, by młode pokolenie chciało tu zostać i rozwijać się. Kolejny element to jest poszerzenie działalności rynków.

Podczas spotkania głos zabrał kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tadeusz Gebler. Podziękował on za zaproszenie oraz pogratulował odznaczonym. Poinformował, że najważniejsza w chwili obecnej jest praca w dziedzinie oświaty, służby zdrowia oraz infrastruktury. Jak przyznał ta ostatnia w tym roku „zeszła” na dalszy plan ze względu na podjęte inwestycje, które czekać nie mogły. Po krótce przedstawił także działania podejmowane przez ARMiR.

Obecni chętnie podjęli dyskusję. Głównym tematem rozmów były języki obce i konieczność ich nauczania. Należy nadmienić, że gmina Władysławów jest jedyną, która nie przystąpiła do „Pilotażowego programu wsparcia nauczania języka niemieckiego przez samorząd Powiatu Tureckiego w klasach I – III szkół podstawowych w latach 2017-2020".

Korzystając z okazji pytano o segregację śmieci, możliwość likwidacji wiaduktu stanowiącego niebezpieczeństwo czy zmianę zagospodarowania przestrzennego w miejscowości Leonia, gdzie jak mówią mają powstać wiatraki lub biogazownia. Na wiele z tych pytań nie było odpowiedzi, bowiem w większości na te tematy zainteresowani rozmawiać powinni z włodarzami z gminy Władysławów.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja