Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Działania prozdrowotne Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku z okazji Światowego Dnia Zdrowia

W Szkole Podstawowej nr 1 z myślą o dzieciach i młodzieży prowadzone były działania prozdrowotne. Celem działań była promocja zdrowia i zdrowego stylu życia oraz kształtowanie postawy zainteresowania własnym zdrowiem.
 

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia na zajęciach propagowane były treści związane z tematem przewodnim. Uczniowie klas IV opracowywali plakaty z układem pokarmowym oraz piramidą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. W klasach I-III przeprowadzono zajęcia z pielęgniarką szkolną na temat zdrowego odżywiania i higieny podczas przygotowywania posiłków. Dzieci przygotowywały na zajęciach technicznych zdrowe i kolorowe kanapki oraz sałatki, a na zajęciach plastycznych plakaty promujące zdrowy styl życia.

Ważnym aspektem było promowanie wśród uczniów aktywności fizycznej. W szkole odbyły się turnieje sportowe, podczas których dzieci z poszczególnych grup wiekowych brały udział w różnych konkurencjach sportowych: wyścigi rzędów, rozgrywki w dwa ognie, mecze w piłkę siatkową.

Uczniowie z IV i V klas uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu w którym nagrodzono następujących uczniów: Lena Gradzik kl.IVd, Jorgos Eustathiu kl.IVd, Michalina Nowak kl.IVc, Piotr Potyralski kl.IVb oraz  wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Majcherek kl.IVa, Marysia Hatlińska kl.IVc Sonia Szudzik kl.Vd, Norbert Sobczak kl.IVb.
Podsumowaniem tegorocznych działań, była wizyta pana Łukasza Maciejewskiego – ratownika medycznego, który przeprowadził szkolenie wśród uczniów z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Efektem była umiejętność radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych oraz przeprowadzenie resuscytacji.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja