Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
W ZSR zaszczepiają pozytywną energią do edukacji zawodowej kolejnych uczniów

Entuzjazm organizatorów „ Wieczorów nauki” dla gimnazjalistów w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich nie słabnie. Kolejny już raz gościliśmy w murach szkoły młodzież gimnazjalną, która poszukuje odpowiedzi na wiele  nurtujących pytań ,dotyczących dalszej drogi edukacyjnej. Nie jest to prostą sprawą, gdy ma się szesnaście lat i trzeba wybierać spośród coraz bogatszej oferty. 

Grupa sympatycznych nastolatków, już podczas przywitania z dyrektorem Krzysztofem Świerkiem, mogła przekonać się, że uczestniczy w nietypowym spotkaniu, które nie polega na tradycyjnej preorientacji, lecz jest próbką nowoczesnej edukacji, do której zmierza Zespół Szkół Rolniczych. Szkoła w Kaczkach nie roztacza przed młodzieżą cukierkowej wizji wybranych zawodów lecz podczas weekendowych spotkań uświadamia, że najskuteczniej uczymy się  podczas konfrontacji z rzeczywistymi problemami a nie ze sztampowymi zadaniami z podręczników. Podczas piątkowego wieczoru gimnazjaliści otrzymali pierwszą dawkę nowoczesnego nauczania, które powinno uczyć nie tylko współpracy, kreatywności, ale również obsługi coraz to nowszych technologii w różnych dziedzinach, co nie mieści się już w ramach tradycyjnego nauczania.

Goście z gimnazjum we Władysławowie przekonali się, że każdy zawód ma swoje jasne i ciemne strony i  żeby być dobrym fachowcem w wybranej dziedzinie, trzeba zdobytą wiedzę podeprzeć pasją i otwartością na innowacje. Młodzież uczestniczyła w warsztatach kulinarnych i przekonała się, że wykonanie pozornie zwykłej  kanapki może być ćwiczeniem nieograniczonej pomysłowości. Gimnazjaliści przekonali  się również , czy tak łatwo można  zarobić olbrzymie pieniądze na transporcie i kiedy rzeczywiście jest to możliwe. Mogli w praktyce poznać innowacyjne techniki wykorzystywane w budownictwie oraz Inteligentne Domy Przyszłości w pracowni energetyki odnawialnej. Możliwość sprawdzenia działania kamery termowizyjnej i warsztaty z fotowoltaiki zainteresowały zarówno chłopców jak i dziewczęta. Znaleźli się również wśród gimnazjalistów pasjonaci nowoczesnego rolnictwa, dla których niezapomnianą frajdą była możliwość obsługi ciągnika rolniczego z geodezyjnym odbiornikiem GNSS, czy koparko- ładowarki. Nowinki w marketingu reklamowym , pokazy drukarek 3 D i hologramu zaskoczyły wielu młodych gości .

Podczas prawie dwudniowego pobytu w Zespole Szkół Rolniczych naprawdę było co robić. W pracowni pojazdów samochodowych nie zabrakło chętnych do jazdy gokartem, choć piątek, trzynastego, zrobił małego psikusa i z powodu burzy nie pozwolił skorzystać ze szkolnego toru. Nie przeszkodziło to jednak w zabawie, gdyż swoje siły w kartingu można było sprawdzić na symulatorze. Warsztaty w profesjonalnym studiu nagrań oraz możliwość przeniesienia się w Wirtualną Rzeczywistość HTC Vive udowodniły gimnazjalistom, że nowoczesna edukacja niesie za sobą wszechstronny rozwój. Mimo tak intensywnego wieczoru wszyscy oczekiwali na zajęcia sportowe, które zawsze wzbudzają w młodzieży nową energię, mimo późnej pory.

Sobotni poranek przywitał gimnazjalistów kolejną dawką pozytywnej energii podczas gier i zabaw integracyjno- poznawczych oraz prezentacji poświęconej branży hotelarskiej. Mamy nadzieję, że młodzież z Władysławowa, opuszczając szkołę w Kaczkach nie tylko zaraziła się  właśnie taką pozytywną  energią, ale też została zmuszona do przemyśleń, bardziej świadomego spojrzenia na swoją przyszłość i dokonywane wybory. Organizatorzy wieczorów składają również podziękowania opiekunkom grupy, pani Teresie Kozłowskiej i pani Małgorzacie Suchanek.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja