Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Karol Serafiński: Komunikacyjna masakra na Dworcowej

Komunikacyjny dyskomfort to mało powiedziane. Powiatowa ulica Dworcowa w Turku w godzinach szczytu jest zakorkowana oraz niebezpieczna. Mieszkańcy Dworcowej codziennie muszą doświadczać stresu związanego z chaosem na chodniku i ulicy. Co na temat transportu w powiecie tureckim ma do powiedzenia Starosta? Nie wiadomo, gdyż ostatnimi czasy w tej sprawie nabrał on wody w usta. Czy zatem powiat turecki nie ma problemu z transportem zbiorowym?

Z mojego mieszkania bardzo często widzę oraz słyszę jak wygląda sytuacja na ul. Dworcowej. Młodzież szkolna ze szkół średnich tłoczy się na chodnikach czekając na odjazd autobusów. Nie jest to komfortowa sytuacja zarówno dla mieszkających tam Turkowian, jak i dla samych uczniów. Wielokrotnie widziałem, jak o mały włos nie doszłoby do potrącenia ucznia, który nieopatrznie wybiegł zza autobusu na jezdnię. Nic dziwnego, że w okolicach godziny 14:00 często słychać klaksony oraz krzyki i wyzwiska.

Cały czas zastanawiam się, dlaczego jeszcze kilka lat temu, młodzież szkolna mogła w spokoju oczekiwać na autobusy powrotne, a teraz muszą tłoczyć się na chodniku i ulicy. Dworca autobusowego oraz PKS Turek nie ma. Wiadomo co się z nimi stało w poprzedniej kadencji. Na terenie po dworcu jest owszem parking, ale trzeba zapłacić 1 zł, aby móc tam zaparkować.

Co w związku z tym ma do powiedzenia Starosta Turecki? W końcu szkoły powiatowe otrzymują za każdego ucznia pieniądze. Ogromną część budżetu powiatowego stanowi właśnie subwencja oświatowa. W jaki więc sposób Starosta chce zapewnić młodzieży z gmin powiatu tureckiego komfortowy i bezpieczny transport do szkół, które podlegają pod Starostwo Powiatowe w Turku?

Oczekuję od Starosty Tureckiego, Mariusza Seńko, pilnego rozwiązania problemu na ul. Dworcowej. Liczę na to, że w sprawie tej głos zabiorą również radni powiatowi. Najwyższa pora, abyście Państwo wzięli odpowiedzialność za to, co dzieje się na ul. Dworcowej w Turku. Dość z beztroskim pobieraniem co miesiąc sporych diet.

Radny Rady Miasta Turek
Karol Serafiński
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.