Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Kawęczyn: Na imieninach w Stanisławie

Mieszkańcy, zaproszeni goście i sympatycy sołectwa Stanisława w gminie Kawęczyn tradycyjnie już świętowali imieniny tej miejscowości.

 

 

Po raz pierwszy wielką biesiadę z okazji imienin Stanisławy zorganizowano w 2015 roku. Impreza tak się spodobała, że na stałe wpisała się już w kalendarz majowych wydarzeń. Na festynie nie mogło zabraknąć gości, wśród których poza mieszkańcami znaleźli się także przedstawiciele władz samorządowych i wszyscy sympatycy tego niewielkiego sołectwa.

Wydarzenie rozpoczęło się od powitania gości i przekazania klucza do gospodarstwa na ręce wójta Jana Nowaka, a historię Stanisławy przedstawił zebranym Sylwester Dzikowski. W tym roku szczególną atrakcją była wystawa fotograficzna „Stanisława w czterech barwach roku”. Program artystyczny przygotowany przez najmłodszych mieszkańców wioski nawiązywał natomiast do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas imienin nie zabrakło atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych gości. Każdy znalazł coś dla siebie. Zmęczeni zabawą mogli posilić się domowymi smakołykami przygotowanymi przez lokalne gospodynie. Nie mogło też zabraknąć gromkiego „Sto lat” dla solenizantki i wspólnego zdjęcia wszystkich gości. Uczestnicy imprezy już zapowiedzieli swoją obecność na przyszłorocznych imieninach Stanisławy.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.