Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
„Zawsze gotowi, zawsze blisko”, czyli spotkanie z przedstawicielami 12.Wielkopolskiej Brygady OT w Zespole Szkół Technicznych w Turku

Czym są Wojska Obrony Terytorialnej? Jakiej misji chcą sprostać? Jak wygląda szkolenie i kim jest statyczny żołnierz OT? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli prelegenci, którzy przyjechali do Zespołu Szkół Technicznych w Turku, by podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Inicjatywna niezbędna choćby z tego względu, że w  ramach   tworzonych   Wojsk   Obrony Terytorialnej formowana jest 12. Wielkopolska Brygada OT. Docelowo w strukturze brygady planowane jest sformowanie pięciu batalionów lekkiej piechoty w tym w również w Turku. 

Spotkanie, które miało miejsce 14 maja miało charakter informacyjny, jednak prelegenci przekazali również słuchaczom wiele wiedzy opartej na doświadczeniu. Uczniowie oraz zaproszeni goście chętnie wysłuchali każdego wykładu, czerpiąc niezbędną wiedzę. Tego dnia głos zabrali płk Rafał Miernik (dowódca 12.Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej), Mjr Dariusz Wyrzykowski- (dowódca 125 blp Leszno), kpt Damian Wolsztyniak (oficer sekcji szkoleniowej), por rez.Mikołaj Klorek (sekcja komunikacji społecznej 12.WBOT), mgr Anna Szymaniak (rzecznik brygady).

- W Wojskach Obrony Terytorialnej nie jest się tylko i wyłącznie żołnierzem, jak w Wojskach Operacyjnych. Jest to forma służby, gdzie nie zmieniamy Was, jako obywateli, jako pasjonatów w innych dziedzinach, czy też zarabiających na co dzień pieniądze dla swoich rodzin. Dajemy możliwość spełniania się w służbie Ojczyźnie, spełniania się w swoim patriotycznym obowiązku w ramach służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. To jest unikalne, aczkolwiek ta służba ma ogromne tradycje, jeśli chodzi o inne państwa- mówił płk Rafał Miernik.

Prelegenci przedstawili między innymi istotne informacje dotyczące tego, jak bardzo istotne są Wojska Obrony Terytorialnej, jakie są etapy ich formowania, opowiedzieli o strukturach brygady oraz zadaniach żołnierzy OT.

Obecni w sali dowiedzieli się również, jak zostać Terytorialsem o czym pisaliśmy już wcześniej:
http://www.iturek.net/6876/rusza-nabor-do-wielkopolskiej-brygady-ot

W drugiej części spotkania uczniowie oraz zaproszeni goście mogli zadać pytania, a na każde z nich została udzielona odpowiedź.

Podczas wizyty w Turku goście udali się na rekonesans terenu, gdzie powstać ma 123.batalion lekkiej piechoty oraz spotkali się z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Turku.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.