Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Kiedy wyremontują Lego Rondo? Nikt nie chce podjąć się inwestycji

Już po raz kolejny poruszono temat tak zwanego Lego Ronda, na którego remont z niecierpliwością czekają mieszkańcy Turku. Zmiany odwlekane są z tygodnia na tydzień. Jak się okazuje spowodowane jest to brakiem wykonawców chętnych do podjęcia inwestycji.

Temat dotyczący ronda mieszczącego się na skrzyżowaniu Placu Sienkiewicza oraz ulic Dobrskiej i Uniejowskiej poruszył Marian Mirosław Marczewski podczas sesji Rady Powiatu Tureckiego, która odbyła się 15 maja. Radny spytał, kiedy planowany jest remont tak zwanego „plastikowego ronda”. Na pytanie odpowiedział kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Turku Andrzej Paruszewski, podkreślając, że do tej pory nie było chęci ze strony wykonawców do podjęcia inwestycji.

-Po raz czwarty złożone zostały oferty do wykonawców. Do piątku będzie wiadomo- informuje Paruszewski.

Marian Marczewski spytał czym spowodowana jest niniejsza sytuacja.

-Brak odpowiedzi ze strony wykonawców czym jest spowodowany według Pana? Zbyt niska kwota? Zbyt mała kwota wystawiona w ofercie z naszej strony? O co chodzi?- pytał radny.

Jak stwierdził Andrzej Paruszewski nie chodzi o kwotę, a jedynie o brak zainteresowania.

-Brak siły roboczej, robota pracochłonna. Firmy musiałyby dużo więcej wziąć niż sobie wyobrażamy, żeby chcieć to zrobić. Oczywiście pewne jest, że to już po raz czwarty jest ogłaszane i zmodernizowany jest zakres robót, po to by zachęcić wykonawcę- mówił kierownik.

Przedstawiona perspektywa według radnego nie jest optymistyczna.

- To nie brzmi optymistycznie. Będziemy zabezpieczać pieniądze w budżecie i rozkładać ręce? Według Pana nie ma wyjścia z tej sytuacji? To brzmi trochę jak bezradność.

Zbyt duża ilość inwestycji na terenie powiatu tureckiego powoduje, że wykonawców brakuje, a ceny idą w górę. Na remont ronda mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać. Czy długo? Być może dowiemy się w piątek, 18 maja. Wówczas będzie wiadomo czy są chętni, aby zrealizować inwestycję.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.