Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
„Czwórka” w kolejnej edycji programu CEO „PoczytajMy”

Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku  już po raz drugi bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym  „ PoczytajMy””, którego celem jest promowanie czytelnictwa wśród młodych ludzi.

Zgodnie z założeniami programu w bibliotece szkolnej powstał klub czytelniczy. Na spotkaniach jego członkowie poszerzają wiedzę na temat literatury dla dzieci oraz czytają ulubione książki, w tym baśnie.
Czytanie odbywa się cyklicznie, raz na dwa tygodnie, uczestniczą w nim przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Turku. Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, przypadającego w maju na jedno ze spotkań  członkowie klubu przygotowali dla młodych słuchaczy niespodziankę – przedstawienie teatralne ph. „Noc bajek”. Najpierw napisali scenariusz na podstawie znanych baśni, następnie porozdzielali role i przystąpili do prób. Dużo czasu zajęło im przygotowanie kostiumów i rekwizytów, takich jak berło, miecz, różdżka czy korona. Do pracy nad przedstawieniem włączyli się również rodzice, którzy uszyli niektóre kostiumy i przygotowali dekoracje.

W dniu występu już od rana przechadzały się po szkole dobre wróżki i dzielni rycerze, budząc zainteresowanie uczniów, nie tylko tych najmłodszych. Członkowie klubu wykorzystali je, by zachęcić swoich kolegów do czytania książek. Na jednej z przerw czytali nawet głośno fragmenty książek. Słuchaczy było całkiem sporo, a na kolejnej przerwie i w bibliotece zrobiło się tłoczno, bo każdy chciał poznać dalszy ciąg książkowych historii. Następnie młodzi aktorzy poszli do przedszkolaków. Przebrani za najbardziej znane postacie baśniowe (Kota w Butach, Kopciuszka, Śnieżkę, a także dobrą wróżkę, rycerzy i smoka) zachęcali swych młodych przyjaciół do czytania baśni.
Przedszkolaki z zachwytem patrzyły na rozgrywające się przed nimi sceny oraz na piękne kostiumy i rekwizyty młodych aktorów. Po obejrzeniu przedstawienia odbył się mini konkurs dotyczący jego treści. Przedszkolaki z łatwością odpowiadały na pytania i świetnie się bawiły. Spotkanie zakończyło się  głośnym czytaniem wybranych przez maluchy baśni i rozmową o książkach. Członkowie klubu przekonywali, iż warto czytać, a ich słuchacze obiecali, że kiedy tylko poznają literki, na pewno odwiedzą bibliotekę, by wypożyczyć książkę – grubą
i z wieloma baśniami.

Spotkania członków klubu z przedszkolakami przebiegają w miłej atmosferze. Sprzyjają nawiązywaniu więzi między tymi dwiema grupami. Uświadamiają wszystkim, także tym starszym, jak dużą rolę w życiu człowieka odgrywa książka - jest nie tylko źródłem wiedzy o świecie, ale także okazją do przeżycia niezwykłej przygody wraz z jej bohaterami.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.