Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Tuliszków: Wiersze, piosenki i wiele informacji podczas Dnia Języka Niemieckiego

Śpiewające maluchy, tańcząca młodzież i ciekawe prezentacje. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wszystkie niespodzianki przygotowane były w języku niemieckim. Wychowankowie Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie doskonale przyswajają język niemiecki, który od tego roku nauczany był już od klasy pierwszej.

Dzisiaj tj. 12 czerwca w Hali Widowiskowo – Sportowej w Tuliszkowie odbył się Dzień Języka Niemieckiego. Uczniowie z niemal wszystkich klas przedstawili swoje umiejętności językowe dostarczając jednocześnie obecnych wiedzy oraz informacji o kulturze niemieckiej.

-W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest niezwykle ważna i jest cenną umiejętnością, która jednak okazuje się, że nie jest niczym nadzwyczajnym. Z pewnością znacznie trudniej jest nam funkcjonować w sferze zawodowej i towarzyskiej bez znajomości, choćby angielskiego. Jednak trzeba zauważyć, że zdolność posługiwania się tym językiem jest dzisiaj niemal obowiązkiem i może przez to okazać się niewystarczająca-  mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie Mirosława Puszcz -Majda.

W Szkole Podstawowej istnieje możliwość nauki drugiego języka obcego już od klasy pierwszej szkoły podstawowej. Wychowawcy mają nadzieję, że takie rozwiązanie da podopiecznym szerokie możliwości i pomoże zrealizować wielu planów życiowych.

Jak powiedział starosta turecki Mariusz Seńko możliwe jest również, że od września uczniowie będą korzystać z programu INTJO- Innowacje, Nowoczesne Technologie, Języki Obce. Nauka języka angielskiego i niemieckiego odbywać będzie się przy dobrej zabawie z robotami i przy pomocy nowoczesnych technologii.

Podczas wydarzenia nagrodzono zwycięzców Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Od niepodległości do współczesności”, którego organizatorem była Magdalena Połatyńska.

I miejsce: Weronika Wojnarowska
II miejsce: Anna Pacholska
III miejsce: Gabriela Kalinowska i Zuzanna Kutkowska
Wyróżnienie: Julia Szczap

Starosta turecki Mariusz Seńko wyróżnił podczas prezentacji grupę uczniów z klasy 6B w składzie Natalia Grześkiewicz, Julia Kocimska, Martyna Macudzińska, Nikola Michalska, Julia Wysocka, Tomasz Sikora i Bartosz Dębczyński.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.