Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Gorące emocje na pokazie Tancerzy Ognia

Turek oficjalnie zamienił się w Miasto Ognia. Od początku tygodnia jest realizowany projekt pod tym samym hasłem, dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne. Z tego powodu w środowy wieczór przy pomniku „Nigdy więcej wojny” było mnóstwo płomieni.

Dla uczestników warsztatów fireshow oraz szczudlarstwa, prowadzonych przez Turecką Grupę Tancerzy Ognia, sala treningowa stała się dla nich drugim domem. Jednakże nie samą pracą człowiek żyje i z tego względu program „Miasta Ognia” obejmuje również sporo rozrywki.

Jedną z atrakcji był pokaz Tancerzy Ognia przy ul. Kolskiej tuż obok pomnika „Nigdy więcej wojny”. Zagwarantował on przybyłym niebywale gorące emocje. Nie brakowało kuglarstwa, sztuki cyrkowej, a przede wszystkim gry z niezwykle niebezpiecznym żywiołem, jakim jest właśnie ogień. Widzowie nie kryli podziwu i nagrodzili artystów gromkimi brawami, bowiem pokazy pirotechniczne nie są codziennością w naszym mieście.

Dla tych, którzy przegapili środowy pokaz jeszcze nic straconego. W dniu finałowym, czyli 27 sierpnia o godzinie 21.00, odbędzie się parada Miasta Ognia, która wystartuje spod Miejskiego Domu Kultury. Pół godziny później na placu Barbówki rozpocznie się spektakl ogniowy w wykonaniu uczestników zajęć. Tego samego wieczoru nie zabraknie także muzyk i licznych koncertów.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja