Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Ciepło na siłę - czyli dlaczego nie da się zakręcić zaworów grzejnikowych?

Jakim prawem wymieniono termostaty bez mojej zgody? Dlaczego naliczane będą opłaty za ciepło podczas naszej nieobecności? Czemu ktoś mówi mi jaką mam mieć temperaturę w mieszkaniu?- w ostatnim czasie właśnie takie pytania mieszkańców Osiedla Wyzwolenia skierowane były do naszej redakcji. O przyczynę montażu nowych zaworów grzejnikowych.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Tęcza w Turku wymienia zawory grzejnikowe wyposażone w blokadę temperatury. Termostatów nie da się zakręcić, jak to wcześniej miało miejsce. Mieszkańcy są oburzeni i wielokrotnie informowali o tym fakcie redakcję.

-Na założenie nowych termostatów nie miałam wpływu. Powiedziano mi, że takie jest prawo. Dlaczego mam płacić za ciepło kiedy na przykład wyjadę. Poza tym przy wietrzeniu mieszkania zimą też nie będzie możliwości zmniejszenia- mówi jeden z mieszkańców Osiedla Wyzwolenia.

Grzejniki we wszystkich pomieszczeniach będą otwierać się same w momencie, gdy temperatura spadnie poniżej 16 stopni Celsjusza. Sprawę tę regulują przepisy Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków w technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

-Nowe rozporządzenie mówiące o warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki nakłada, że jeżeli budynek jest opomiarowany zawory muszą być z nastawem minimum 16 stopni. To nie nasz pomysł. Jeżeli jest termomodernizacja wprowadzamy opomiarowanie i muszą być te termozawory wymienione na nowe- informuje prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Tęcza Zdzisław Jezierski.

Wymiana zaworów wprowadzona będzie wszędzie, gdzie miała miejsce termomodernizacja. Wymianie podlega nie tylko Osiedle Wyzwolenia, ale również Piłsudskiego czy Spółdzielców.

-Szkoda, że o wymianie nie informowano wcześniej. Przy remoncie zainwestowałem w wysokiej klasy urządzenia, których musiałem się pozbyć. Pieniądze wyrzucone w błoto- mówi rozgoryczony mieszkaniec.

Turkowianie nie mają wpływu na zaistniałą sytuację, a jak mówi prezes Jezierkski konieczne jest postępowanie zgodnie z przepisami, które jest odgórnie narzucone.

-My z chęcią byśmy tego nie robili bo są to dla nas dodatkowe koszty i to potężne. Ale musimy postępować zgodnie z przepisami. Jest to odgórnie narzucone- mówi.

Część środków pieniężnych na niniejszy cel pochodzi z turkowskiej spółdzielni, część natomiast wpisana jest w projekt zakładający termomodernizację.

-Zadania te realizowane są przy okazji termomodernizacji i są włączone w kredyt. Tam gdzie dodatkowo zakładamy to jest około 340 tys. zł w tym roku. I tu mam na myśli i termozawory i podzielniki- informuje Zdzisław Jezierski.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja