Nowa siedziba żłobka miejskiego w Turku oficjalnie otwarta

2026-01-23

„Dziecko bada swe ręce. Prostuje, wodzi w prawo i w lewo, oddala, zbliża, rozstawia palce, zaciska pięść, mówi do nich, prawą chwyta lewą ręką ciągnie, bierze zabawkę, przekłada ją z jednej ręki do drugiej, bada ustami, natychmiast wyjmuje i znów patrzy powoli, uważnie. Ono się nie bawi, jest raczej jak uczony w laboratorium, próbuje zrozumieć otaczający świat”– ten oto cytat Janusza Korczaka przywołała dyrektor miejskiego żłobka Monika Rojek podczas uroczystości, która miała miejsce w piątek, 23 stycznia.

Właśnie tego dnia odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby żłobka miejskiego, który od teraz znajdować się będzie w budynku Hali Widowiskowo- Sportowej przy ulicy Parkowej.. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządów, instytucji i placówek z terenu miasta Turku.

-Z radością i wzruszeniem stoję dziś przed Państwem  w tym wyjątkowym dniu- dniu otwarcia nowej siedziby żłobka. To moment szczególny, bo rozpoczynamy dzisiaj funkcjonowanie placówki, w nowej lokalizacji, z większymi możliwościami, ale przede wszystkim to nowy rozdział w życiu wielu dzieci, ich rodzin i pracowników- mówiła pani dyrektor dodając, że nowe miejsce to nowy rozdział w 37-letniej historii żłobka miejskiego oraz podziękowała wszystkim którzy przyczynili się do jego powstania.

Głos zabrał obecny burmistrz Turku Romuald Antosik, który jak powiedział żłobek od dawna wymagał powiększenia, a dotychczasowe warunki odpowiadały potrzebom zaledwie 34 dzieci. Dzięki inwestycji żłobek może obecnie przyjąć 59 dzieci, w tym 25 w nowo utworzonych miejscach. Powstały trzy nowoczesne i przyjazne sale żłobkowe z dostosowanymi sanitariatami, pomieszczenia administracyjne i socjalne, zaplecze do przyjmowania i wydawania posiłków oraz szatnia dla dzieci. Wymieniono drzwi wejściowe, powiększono otwory okienne, zadbano o odpowiednie doświetlenie sam, a całość została docieplona i wykończona w odpowiedniej kolorystyce. Całkowita wartość zadania wyniosła 1. 836.000 zł z czego 1.416.703 zł stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

-Dziś najważniejsze jest to, aby te piękne, nowoczesne przestrzenie wypełniły się dziećmi. Przed nami kolejny ważny etap- obsadzenie wszystkich miejsc w nowej siedzibie żłobka i stworzenie tu prawdziwej, bezpiecznej drugiej „domowej” przestrzeni dla najmłodszych- mówił burmistrz Antosik.

Inwestycji pogratulowali również zaproszeni goście, którzy przekazali drobne upominki i złożyli życzenia z okazji zrealizowanego projektu.

Rzecz jasna nie obyło się bez zwiedzania obiektu, a burmistrz Antosik wraz z dyrektor Moniką Rojek oraz wykonawca Krzysztof Skonieczny. dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Wydarzenie zakończone zostało słodkim poczęstunkiem gości.

1 komentarzy

Karol Batyr 2026-01-24 - 10:01

Gdzie Bartosik ze swoją PiSowską świtą ,unijne dofinansowanie żłobka przeszkodziło ?

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Szukaj

Najnowsze wiadomości

Redakcja

Adres:
Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173

 

e-Mail:
kblaszczyk@iturek.net
redakcja@iturek.net
reklama@iturek.net

Archiwum

Poprzednia wersja serwisu
dostępna jest pod adresem:

old.iturek.net