„Zrobiliśmy wszyscy kawał dobrej robot” - zarząd powiatu tureckiego z wotum zaufania i absolutorium

Zrobiliśmy wszyscy kawał dobrej roboty - mówił starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny dziękując wszystkim zaangażowanym w realizowanie ubiegłorocznych inwestycji, o których wspomniano w raporcie o stanie powiatu. Na jego podstawie radni jednogłośnie udzielili wotum zaufania, a następnie - również absolutorium dla zarządu powiatu tureckiego.

  1 komentarz
1 komentarz

Tuliszków: Budowa altany ogrodowej w Wielopolu zakończona

Zakończyła się realizacja altany ogrodowej przy budynku Świetlicy Wiejskiej w Wielopolu.

  4 komentarze
4 komentarze

Dobra: Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla Tadeusza Geblera

- Czas pandemii, mniejsze wpływy do budżetu i niepewna sytuacja ekonomiczno-gospodarcza zapewne miały wpływ na moją pracę i rozwój naszej gminy ale zapewniam Państwa, że zawsze czyniłem wszystko, co tylko w mojej mocy aby jak najkorzystniej poprowadzić naszą gminę ku lepszej przyszłości - podkreślił burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler w raporcie o stanie gminy za 2021 rok. Na jego podstawie we wtorek, 28 czerwca radni zdecydowali o udzieleniu włodarzowi wotum zaufania.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Rok trudny i zaskakujący. Wójt Jan Nowak z absolutorium i wotum zaufania

Mijający rok 2021 przyniósł nam wiele nieoczekiwanych chwil nie tylko w naszej gminie, ale i na całym świecie. Był to rok trudny i zaskakujący - wskazywał wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak we wstępie do raportu o stanie gminy. Po jego wysłuchaniu oraz po odczytaniu sprawozdania z wykonania budżetu radni jednogłośne zdecydowali o udzieleniu wotum zaufania i absolutorium za 2021 rok.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: W hali sportowej trwają prace związane z jej modernizacją

Dzięki przeprowadzeniu prac remontowych powstaną nowoczesne szatnie wyposażone w szafki skrytkowo- ubraniowe. Zmodernizowane zostaną łazienki, wymieniona bedzie instalacja sanitarna i elektryczna.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Kawęczyn: Wyjątkowy jubileusz w Tokarach. Mieszkańcy świętowali 660-lecie swojej miejscowości

Przy pięknej, wakacyjnej pogodzie mieszkańcy Tokar Pierwszych (gm. Kawęczyn) oraz zaproszeni goście świętowali 660-lecie tej miejscowości. Obchodzony w niedzielę, 26 czerwca, wyjątkowy jubileusz był okazją do wspomnień i doskonałej zabawy.

  5 komentarze
5 komentarze

Brudzew: Jedyna taka noc w roku, czyli Noc Kupały pełna magii

Noc świętojańska, inaczej Noc Kupały to najkrótsza noc w roku podczas przesilenia letniego. Swego czasu obchodzono ją jako święto wody, ognia, słońca, księżyca, urodzaju, płodności, radości oraz miłości. Niebywałych wrażeń związanych z tym wydarzeniem mieli okazję doświadczyć mieszkańcy gminy Brudzew.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Młodzi strażacy ze Żdżar i Głuchowa najlepsi w powiecie

Sobotni (25 czerwca) poranek w Przykonie należał do młodych strażaków. Wszystko za sprawą odbywających się tam XII Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych rozgrywanych według regulaminu CTIF. Najwięcej nagród trafiło do gminy Kawęczyn.

  0 komentarze
0 komentarze

Profesjonalizm i bezpieczeństwo tylko w PSB Mrówka

Sklep Mrówka oferuje szeroką gamę zarówno narzędzi spawalniczych, jak i akcesoriów, które zapewnią bezpieczne warunki pracy. Wszystko to - jak zawsze - w przystępnych cenach.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Czasu coraz mniej. Czy marszałek złoży wniosek o budowę kolei z Konina do Turku?

Do 23 czerwca samorząd województwa miał złożyć wniosek na budowę linii kolejowej łączącej Turek z Koninem. Negocjacji nie udało się zakończyć i zapadła decyzja o przedłużeniu terminu do 4 lipca. Czasu coraz mniej, więc minister Ryszard Bartosik wraz ze starostą Dariuszem Kałużnym kolejny raz apelowali o to, aby dać szansę na rozwój wschodniej Wielkopolski. - Ta inwestycja jest nam potrzebna jak słońce i tlen. Nikt nam nie wybaczy, jeśli nie zostanie zrealizowana - przekonywali podczas konferencji prasowej na terenie gminy Stare Miasto.

  10 komentarze
10 komentarze

Kocioł w Elektrowni Adamów poległ za drugim podejściem

Po pierwszym nieudanym podejściu do wyburzenia kotła w Elektrowni Adamów, dziś (24 czerwca) ponownie przystąpiono do jego wysadzenia za pomocą ładunków wybuchowych. Tym razem operacja się udała i kolejny element konstrukcji zniknął z krajobrazu miasta.

  2 komentarze
2 komentarze

Noc świętojańska turkowskich radnych. Absolutorium dla burmistrza Antosika niemal o świcie

Wigilię św. Jana, popularnie nazywaną nocą świętojańską turkowscy radni zamiast na poszukiwaniu kwiatu paproci spędzili na głosowaniach i dyskusjach. Świtało już niemal, kiedy radni miejscy decydowali o udzieleniu absolutorium burmistrzowi Romualdowi Antosikowi. Czwartkowa (23 czerwca) sesja była nie tylko jedną z najważniejszych, ale też najdłuższych w tej kadencji.

  6 komentarze
6 komentarze

Brudzew: Piękne słońce i wiele niespodzianek podczas pikniku „Serce i Róża Galewskiego Wzgórza”

Piękna pogoda i wiele słońca pojawiło się podczas pikniku rodzinnego „Serce i Róża Galewskiego Wzgórza”. Mieszkańcy parafii Galew bawili się znakomicie. Nie zabrakło również atrakcji oraz wielu niespodzianek.

  0 komentarze
0 komentarze

Za dobro wynagradzać, a za zło karać, czyli polityka kadrowa w radzie miejskiej Turku

Od grudnia Jerzy Pionke nie jest członkiem klubu radnych PiS i niezrzeszonych działającego w radzie miejskiej Turku. Okazuje się jednak, że po odejściu zaczął rozwijać skrzydła i został wiceprzewodniczącym komisji porządku publicznego i ochrony środowiska. Nie ma co ukrywać, że nowe obowiązki to również nowa, wyższa dieta.

  4 komentarze
4 komentarze

Kto głosowałby za usunięciem przewodniczącej rady miejskiej? Być może siedem osób to nie wszyscy

Głosowania w radzie miejskiej Turku przypominają nieco mecz, którego wynik został już z góry ustalony. Radny Marcin Derucki już podczas komisji poprzedzających czwartkową (23 czerwca) sesję dociekał, w jaki sposób siedmioro radnych chce przegłosować uchwałę dotyczącą odwołania Marioli Kadrzyńskiej-Siwek z funkcji przewodniczącej rady. Rodzi się pytanie, skąd pewność radnego, że byłoby to tylko siedem osób.

  5 komentarze
5 komentarze

Wyburzanie elektrowni trwa. Mimo prób kocioł nadal stoi

Trwa wyburzanie kolejnych obiektów na terenie nieczynnej Elektrowni Adamów. Po kominie i dwóch chłodniach, w czwartek 23 czerwca przyszedł czas na pierwszy z kotłów. Wyburzanie elementów instalacji rozpoczęło się dwa lata temu.

  1 komentarz
1 komentarz

41 krwiodawców oddało krew

41 krwiodawców oddało krew podczas akcji zbiórki krwi, odbywającej się w środę, 22 czerwca 2022 r. w Miejskim Domu Kultury w Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Super tata jest tylko jeden, czyli uroczyste podsumowanie konkursu w Starostwie Powiatowym

„Być ojcem- to nie sztuka. Być tatusiem- to prawdziwy wyczyn. Trzeba być wytrwałym i niezłomnym, by nauczyć młody umysł, jak żyć i którą ścieżkę wybrać”. Właśnie o tym wiedzą doskonale uczestnicy konkursu „Super tata”, którzy docenili w pracach swoich najbliższych.

  1 komentarz
1 komentarz

Zielona energia wspiera edukacje w powiecie tureckim, czyli uroczyste podpisanie listu intencyjnego

Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce dzisiaj, tj. 22 czerwca w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Właśnie tam Starostwo Powiatowe w Turku oraz Energa Green Development i Energa Wytwarzanie podpisali list intencyjny w sprawie wsparcia edukacji młodzieży z terenu Powiatu tureckiego.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Pary na medal, czyli wspaniałe małżeńskie jubileusze

To wy daliście świadectwo tego, że wspólne życie jest czymś wyjątkowym. Wasze rodziny, wasi bliscy mogą poświadczyć, że wasze życie przyniosło owoce - mówił burmistrz Tuliszkowa Krzysztof Roman podczas uroczystego wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie, która miała miejsce w środę, 22 czerwca.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.