Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne

Urząd Miejski w Turku oraz Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne sfinansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Przykona: Obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Podobnie jak w ubiegłym roku i tym razem obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w nietypowej atmosferze.

  0 komentarze
0 komentarze

Rusza rekrutacja do batalionu WOT pod Piłą

12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej rozbudowuje się i rośnie w siłę. Na mapie Wielkopolski powstaje właśnie kolejny batalion WOT – w Dolaszewie pod Piłą. Chętni do służby, mogą już zgłaszać się w szeregi terytorialsów.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

.

.

  0 komentarze
0 komentarze

Samorządy z powiatu tureckiego z umowami na fotowoltaikę i kolektory słoneczne

Gmina wiejska Turek, a także samorządy z Brudzewa i Kawęczyna znalazły się wśród tych, które otrzymały dofinansowanie na realizację projektu dotyczącego budowy instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych do produkcji energii ze źródeł odnawialnych. W związku z pandemią umowy przekazujące środki podpisywane są online.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Będzie nowa data Dnia Ojca? Petycje w kościołach

Petycje dotyczące zmiany terminu Dnia Ojca znaleźć można m.in. w kościołach na terenie całego kraju, również w wielu parafiach powiatu tureckiego w tym między innymi w Tokarach. Prawicowe środowiska chcą, aby święto obchodzone było 19 marca i miało chrześcijański wymiar.

  8 komentarze
Etykiety:
8 komentarze

Maturzyści do piór! Dziś początek egzaminów dojrzałości

Niemal 600 tegorocznych maturzystów pochyli się dziś nad arkuszami egzaminacyjnymi. Pierwszego dnia abiturienci zmierzą się z językiem polskim.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Na kulturę i sport ponad 34 tys. zł. Gmina Turek rozdzieliła dofinansowania

Joga na najmłodszych, szkolenia w sportach walki, rękodzieło czy muzyka folkowa - to tylko niektóre z zadań, na jakie gmina wiejska Turek przyznała łącznie ponad 34 tys. zł w ramach dotacji realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i podmioty pożytku publicznego.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Wyjątkowy koncert z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja

Po raz kolejny rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja obchodzimy skromnie, bez tłumów i rozgłosu. Ten dzień wyjątkowo uczczono w gminie Dobra, gdzie dla mieszkańców wystąpiły dzieci i młodzież.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wideo: Tuliszkowskie czytanie Konstytucji 3 Maja

Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 r. przez Sejm Rzeczypospolitej Obojga Narodów, jako pierwsza w Europie. W Tuliszkowie postanowiono zaangażować mieszkańców do wspólnego czytania dokumentu.

  1 komentarz
1 komentarz

Tuliszków: Radosne i roztańczone Święto Flagi

Najmłodsi mieszkańcy gminy Tuliszków postanowili w nietypowy sposób uczcić Święto Flagi oraz 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowano specjalną multimedialną prezentację z udziałem formacji tanecznej oraz uczniów i przedszkolaków.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: W Tokarach i Kowalach Pańskich uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 Maja 1791 to data przełomowa dla Polski i Europy. Przyjęta wówczas Konstytucja była pierwszym takim dokumentem ustanowionym na Starym Kontynencie i drugim ustanowionym na świecie. W symboliczny sposób pamięć o wydarzeniach sprzed 230 lat uczczono w gminie Kawęczyn.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Modlitwą i kwiatami uczcili Majową Jutrzenkę

W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia w Polsce pierwszej w Europie, a drugiej na świecie nowożytnej konstytucji. Dzięki temu 3 maja zapisał się na zawsze na kartach historii naszego kraju. Tego dnia również i władze Miasta Turku, Powiatu Tureckiego i Gminy Turek uczciły to pamiętne wydarzenie.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Brudzew: Mszą świętą i kwiatami uczcili Konstytucję

Dziś – w poniedziałek 3 maja - obchodzone jest Święto Konstytucji 3. Maja. W całej Polsce mimo pandemii odbywają się uroczystości patriotyczne. Również i samorządowcy z gminy Brudzew oddali hołd wszystkim, którzy na przestrzeni lat stracili życie za Ojczyznę.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Patriotyczna msza i kwiaty „Tym, co za Ojczyznę”

„Witaj maj, piękny maj, u Polaków błogi raj.” Takie słowa można usłyszeć w jednym z popularnych utworów patriotycznych napisanych na pamiątkę uchwalenia w 1791 roku przez Sejm Wielki Konstytucji 3. Maja. W tym roku w trakcie obchodów tego wydarzenia w miastach i wsiach zabranie wiwatów i dużych uroczystości. Również i we Władysławowie postawiono na symboliczne upamiętnienie tego ważnego dla historii kraju momentu.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Niech powiewa nam Biało-Czerwona

Skromnie i w strugach ulewnego deszczu uczczono w Turku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W obchodach tego święta wzięli udział jedynie przedstawiciele samorządu oraz strażacy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Osiem firm chce zbudować obwodnicę Grzymiszewa

Osiem firm zainteresowanych jest budową obwodnicy Grzymiszewa, w ciągu drogi krajowej nr 72. Najniższa oferta złożona w postępowaniu przetargowym wynosi ponad 15 mln zł, najdroższa natomiast niemal dwa razy tyle.

  1 komentarz
1 komentarz

Tuliszków: Biblioteka w patriotycznych barwach

Na początku maja nowa siedziba Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuliszkowie wita mieszkańców oraz gości iluminacją w narodowych barwach.

  0 komentarze
0 komentarze

Pokazać rządzącym czerwoną kartkę, czyli pierwszomajowy wiec w Turku

Przez lata 1 maja w Turku obchodzono hucznie - były przemówienia, loterie fantowe, białe gołębie wznoszące się w niebo oraz tradycyjnie - parówki, na które chętnych nigdy nie brakowało. Pandemia koronawirusa zmieniła jednak wszystkie dotychczasowe przyzwyczajenia i z pierwszomajowych atrakcji trzeba było zrezygnować. Nie zabrakło jednak przemówień odnoszących się do aktualnej sytuacji społecznej i politycznej.

  1 komentarz
1 komentarz

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.