Szymon robi Stand-Up. I to jak!

Szymon Baraniecki to młody stand-uper rodem z Turku, ale jego występy u boku m.in. Rafała Rutkowskiego można było już oglądać w całej Polsce. W sieci premierę ma właśnie najnowszy program turkowianina.
 
  0 komentarze
0 komentarze

Polonezem rozpoczęli odliczanie do matury

Maturzyści znów zatańczyli tradycyjnego poloneza, rozpoczynając tym samym odliczanie do egzaminu dojrzałości. Jako pierwsi i być może jedyni w powiecie tureckim na studniówce bawili się uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. 
 
 
  3 komentarze
3 komentarze

Piłkarskie emocje z charytatywnym przesłaniem, czyli pierwszy turniej Ambro CUP

W Dobrej trwają rozgrywki piłkarskie, w których nie wygrana jest najważniejsza. Główny cel to wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie zorganizowano w ramach nowej inicjatywy firmy Ambro Group.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Jakub Milczuk powołany do Zaplecza Kadry Narodowej

Jakub Milczuk, zawodnik UKS Skoczek Władysławów został powołany do Zaplecza Kadry Narodowej Juniorów w Lekkoatletyce. Miniony rok był dla Jakuba bardzo udany.

  1 komentarz
1 komentarz

ZDP z umową na projekt drogi Władysławów – Kuny

Umowę na wykonanie dokumentacji projektowej pn: Przebudowa drogi powiatowej nr 3219P Genowefa-Wałdysławów-Turek na odcinku Władysławów-Kuny” podpisał Przemysław Kaczorowski z firmy „Kadrok” oraz Konrad Gromada z Zarządu Dróg Powiatowych w Turku, w obecności starosty tureckiego Dariusza Kałużnego, przewodniczącego Rady Powiatu Tureckiego Piotra Szewczyńskiego oraz członka zarządu Ryszarda Papierkowskiego.

  1 komentarz
1 komentarz

77 lat temu Turek zyskał niepodległość. Mieszkańcy tradycyjnie uczcili rocznicę

Turkowianie obchodzili dzisiaj, tj. 21 stycznia rocznicę wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej. Pod pomnikiem „Nigdy więcej wojny” złożono kwiaty oraz zapalono znicze, aby upamiętnić ważne wydarzenie historyczne.

  6 komentarze
6 komentarze

Malanów: Nowa droga w Grąbkowie jeszcze w tym roku

20 stycznia w gabinecie Starosty Dariusza Kałużnego została podpisana pierwsza w tym roku umowa na wykonanie inwestycji drogowej. Umowa dotyczy dużego przedsięwzięcia dofinansowanego w 95 procentach z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych, zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4490P Grąbków- Kowale Pańskie w miejscowości Grąbków”.

  1 komentarz
1 komentarz

Tuliszków: Umowa na II etap budowy kanalizacji została podpisana

W związku z realizacją operacji pn: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Tuliszków, Zadworna, Ogorzelczyn, Tarnowa – Etap II” w dniu dzisiejszym Burmistrz Krzysztof Roman, przy kontrasygnacie Skarbnika Anny Nawrockiej, podpisał z wykonawcą umowę na realizację wyżej wymienionego zadania.

  1 komentarz
1 komentarz

Wichury, burze i śnieżyce. Pogoda znów będzie niebezpieczna

Mieszkańcy powiatu tureckiego otrzymują wiadomości z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z ostrzeżeniem przed trudnym warunkami pogodowymi. Czwartek (20 stycznia) ma według prognoz upłynąć pod znakiem wiatru, burz i marznących opadów.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Podatkowy Polski Ład: gdzie znajdziesz informacje i odpowiedzi na swoje pytania

• Masz pytania o swoją pensję, PIT-2, ulgę dla klasy średniej, preferencje podatkowe dla biznesu, obliczanie wynagrodzeń?
• Te i inne pytania możesz zadać poprzez infolinię oraz kontaktując się z urzędem skarbowym.
• Sprawdź też przewodniki i bazę Q&A przygotowaną przez Krajową Administrację Skarbową.

  0 komentarze
0 komentarze

Piąta fala się rozpędza. Statystyki zakażeń rosną w całym kraju

Dzisiejsze statystyki dotyczące COVID-19 są bardzo poważne. Nie tylko wkroczyliśmy w 5 falę, ale prognozujemy, że będzie ona się bardzo dynamicznie rozwijała - mówił podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Liczba zakażeń wzrasta też w powiecie tureckim. Na kwarantannie przebywa aktualnie ponad 500 osób.

  0 komentarze
0 komentarze

Demograficzny boom Gminy Turek

W 2020 roku nasza gmina świętowała symboliczny moment, w którym to 18 sierpnia zameldowany został 10 000 mieszkaniec. Dziesięciotysięczną mieszkanką została Pani Ewelina, która wraz z rodzicami zamieszkała w Turkowicach. W ostatnim czasie pojawiły się publikacje szerzej pokazujące ten korzystny dla naszej gminy wzrost demograficzny.

  5 komentarze
5 komentarze

Alarm ALFA-CRP w cały kraju. Zagrożenie bezpieczeństwa

Od dziś (godz. 23.59) do niedzieli, 23 stycznia (do godz. 23.59) na terenie całego kraju obowiązywać będzie pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP. Został wprowadzony ze względu na potencjalne ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

  0 komentarze
0 komentarze

Gmina Kawęczyn będzie większa? Niebawem ruszą konsultacje z mieszkańcami

Rada Gminy Kawęczyn podjęła uchwałę w sprawie konsultacji społecznych z mieszkańcami dotyczących zmian granicy gminy. Chodzi o przejęcie gruntów, na których znajduje się budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarżynie, a które obecnie znajdują się na terenie gminy Malanów.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Odszedł Jan Idasiak, prezes Tureckiego Klubu Ekologicznego

Odszedł Jan Idasiak. Dał się poznać jako prezes turkowskiego oddziału Polskiego Klubu Ekologicznego, a także prezes honorowy oraz członek zarządu Tureckiego Klubu Ekologicznego. Był również radnym rady miejskiej Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: 1 urodziny żłobka samorządowego

Burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler uczestniczył w uroczystości zorganizowanej z okazji 1 urodzin Żłobka Samorządowego w Dobrej. Był tort, odświętne stroje, życzenia i trochę wspomnień.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Nie żyje Roman Rybacki. Był pierwszym burmistrzem Turku po 1989 roku

Zmarł Roman Rybacki, burmistrz miasta Turku w latach 1990-1995 oraz radny Rady Powiatu Tureckiego w latach 1998-2014, gdzie pełnił również funkcję przewodniczącego.

  1 komentarz
1 komentarz

Pół miliarda na inwestycje w ciągu pięciu lat. ZE PAK stawia na wodór

Inwestycje rzędu pół miliarda złotych w technologie wodorowe planuje Grupa Polsat Plus wraz z firmą ZE PAK. Powstać ma cały łańcuch - począwszy od produkcji wodoru po fabrykę autobusów wodorowych.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Uczczą 77. rocznicę wyzwolenia Turku

W 77. rocznicę styczniowych wydarzeń przy pomniku „Nigdy więcej wojny” mieszkańcy Turku wraz z delegacjami spotkają się, aby uczcić wyzwolenie miasta. Armia Czerwona wkroczyła do miasta 21 stycznia 1945 roku.

  0 komentarze
0 komentarze

Tuliszków: Od warsztatów po spektakle - ferie pełne atrakcji

Zajęcia taneczne, plastyczne, spotkania z iluzją, warsztaty, spektakle i wiele, wiele innych atrakcji czeka na dzieci i młodzież z gminy Tuliszków podczas tegorocznych ferii zimowych. Wśród zaplanowanych zajęć z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ofertę zajęć na najbliższe dwa tygodnie przygotował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.