Po świętach uczniowie nie wrócą do szkół. Maseczki obowiązkowe już za tydzień

Szkoły pozostaną zamknięte do 26 kwietnia, w terminach nie odbędą się egzaminy ósmoklasistów oraz matury. Rząd przedłużył również wszystkie obowiązujące dotychczas obostrzenia.

  0 komentarze
0 komentarze

Dożywianie dzieci w domu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku cały czas realizuje dożywianie dzieci, w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: OSP Wyszyna pomaga w walce z koronawirusem. Produkcja maseczek rozpoczęta

W związku z epidemią koranowirusa, wspólnie z Księdzem Proboszczem oraz z pomocą Wyszyńskie Kasztelanki postanowiliśmy ruszyć z akcją szycia maseczek dla wszystkich mieszkańców Wyszyny i okolic.

  0 komentarze
0 komentarze

Dni Turku i Gminy Turek odwołane

Odwołujemy Dni Turku i Gminy Turek, które miały odbywać się 13 i 14 czerwca 2020 r. W czasie pandemii koronawirusa nie bylibyśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom wydarzenia.

  1 komentarz
1 komentarz

Hyundai zainwestuje w powiecie tureckim? JP Weber doradza w sprawie fotowoltaiki

Spółka koncernu Hyundai podpisała list intencyjny dotyczący budowy farmy fotowoltaicznej w powiecie tureckim. Ma to być druga pod względem mocy farma w Unii Europejskiej.

  0 komentarze
0 komentarze

Dobra: Mieszkańcy DPS Skęczniew zaopiekowani i bezpieczni

Z uwagi na zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 Starosta Turecki cyklicznie przeprowadza telekonferencje z dyrektorami jednostek podległych Powiatowi Tureckiemu. W dniu 6 kwietnia br. włodarze Powiatu Tureckiego w osobach Starosta Turecki Dariusz Kałużny, Wicestarosta Władysław Karski oraz Skarbnik p. Teresa Borkowska spotkali się on-line z dyr. Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie p. Sylwią Kamińską-Tereszkiewicz, która przedstawił aktualną sytuację w zarządzanej przez siebie jednostce.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Wideo: Niedziela palmowa bez uroczystych procesji. Nabożeństwa transmitowane w Internecie

Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Jest to najważniejszy okres każdego roku liturgicznego, kiedy to katolicy przeżywają historię śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Ze względu na epidemię COVID-19 apelujemy do pozostania w domach. Na naszej stronie znajdziecie Państwo mszę online, w której możecie uczestniczyć.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Co z uroczystościami Pierwszej Komunii Świętej?

Za kilka tygodni rozpocznie się maj. W tym roku będzie to wyjątkowy miesiąc. I to nie tylko z powodu zaplanowanych na 10. wyborów prezydenckich. Tradycyjnie w maju odbywają się Pierwsze Komunie Święte dzieci ze szkół podstawowych. W tym roku ze względu na trwający stan epidemii oraz walki z koronawirusem uroczystości te stanęły pod znakiem zapytania. Głos w tej sprawie zabrała Kuria Diecezjalna i biskup włocławski Wiesław Mering.

  1 komentarz
1 komentarz

Kolejne ograniczenie - zakaz wstępu do lasów

Lasy Państwowe wydały komunikat wprowadzający tymczasowy zakaz wstępu do lasy. Ograniczenie zastosowane na polecenie premiera obowiązywać będzie do 11 kwietnia.

  3 komentarze
Etykiety:
3 komentarze

Komunikat Starosty Tureckiego

Pracują całą dobę, siedem dni w tygodniu, walcząc z koronawirusem – mowa o najbardziej zaangażowanych w regionie pracownikach służby zdrowia, pracownikach Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, a także straży i policji. To właśnie do nich płynie teraz wsparcie ze strony samorządowców, przedsiębiorców i prywatnych osób. Dzięki podejmowanym inicjatywom już wkrótce do tureckiego szpitala trafi nowy sprzęt.

  19 komentarze
19 komentarze

Kolejna akcja Klubu SHDK RP Górnik pod patronatem Starostwa Powiatowego

Dzisiaj, tj. 3 kwietnia odbyła się akcja oddawania krwi. Inicjatywa miała miejsce w Hostelu Barbórka. Organizatorem był Klub SHDK RP Górnik, a patronat nad nią sprawowało Starostwo Powiatowe w Turku. Akcja odbyła się sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie.

  2 komentarze
2 komentarze

Wszystkie ręce na pokład! Ruszyła produkcja przyłbic ochronnych

Do pomocy w walce z zagrożeniem zaistniałym z powodu koronawirusa włączają się wszyscy. Nie tylko samorządowcy starają się zapewnić bezpieczeństwo, ale również mieszkańcy, którym nie jest obojętny los innych. Każdy wspiera jak może. Na uwagę zasługuje kolejna inicjatywa, którą jest produkcja przyłbic ochronnych.

  6 komentarze
6 komentarze

Wideo: Przebudowa Uniejowskiej trwa. Zobaczcie jak wygląda ulica z lotu ptaka

Choć sytuacja w związku z pandemią koronawirusa zmienia się dynamicznie, to prace przy przebudowie ul. Uniejowskiej w Turku trwają. Aktualnie nic nie wskazuje na to, aby termin wykonania robót był zagrożony. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec czerwca tego roku.

  1 komentarz
1 komentarz

Wideo: Hołd dla Jana Pawła II. Trębacze z Brudzewa zagrali Barkę

Dziś przypada 15. rocznica śmierci Jana Pawła II. W wyjątkowy sposób uczczono ją w Brudzewie, gdzie trębacze z wieży miejscowej strażnicy odegrali ukochaną pieśń papieża Polaka - „Barkę”.

  2 komentarze
2 komentarze

Wybory 2020: Burmistrz Antosik przedstawia swoje obawy

Polska walczy z epidemią koronawirusa, ale równolegle przygotowuje się do wyborów prezydenckich. Główny ciężar ich przygotowania spoczywa na komisarzach wyborczych oraz samorządach gmin i miast. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo wyborców, jak i osób pracujących w obwodowych komisjach wyborczych, samorządowcy nie tylko kierują swoje wątpliwości do władz państwowych, ale także wprost mówią, że nie wezmą na siebie odpowiedzialności za organizację wyborów w stanie epidemii. List otwarty w tej sprawie wystosował również burmistrz Turku Romuald Antosik.

  15 komentarze
15 komentarze

Dobra: Wielkanocny poniedziałek bez procesji Emaus

Emaus to najstarsza wielkanocna tradycja religijna w regionie. W tym roku jednak mieszkańców Dobrej nie obudzą śpiewy i modlitwy. Ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku procesja została odwołana.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Cel osiągnięty przed terminem! Pięć dni do końca i ponad 106 tysięcy na sprzęt dla szpitala

1 kwietnia, 106 515 tys.zł i 5 dni do końca- tak wyglądają na chwilę obecną dane dotyczące zrzutki dla Pogotowia Ratunkowego w Turku. Planowana do zebrania kwota została już przekroczona, a w pomoc włączyło się w chwili obecnej 548 osób.

  1 komentarz
1 komentarz

Konto zablokowane, ale zbiórka nadal trwa! Już prawie finał!

Już tylko kilka tysięcy złotych dzieli zbiórkę na sprzęt dla turkowskiego szpitala od założonego celu, którym jest 100 000 zł. Przed godz. 16.00 na koncie widniało już ponad 92 proc. tej kwoty. Organizator akcji, Kacper Drzewiecki, przypłacił jednak swoje działania blokadą na portalu społecznościowym.

  0 komentarze
0 komentarze

Oddaj krew w ten piątek

W najbliższy piątek, 3 kwietnia 2020 r. w godz. od 8.00 do 11.00 odbędzie się akcja poboru krwi, organizowana przez Klub SHDK RP Górnik.

  0 komentarze
0 komentarze

Strażacy chcą szyć maseczki

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku chcą szyć maseczki ochronne. Mają możliwości techniczne, mają chęci, ale nie mają materiałów. Dlatego zwracają się o pomoc.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.