Uczniowie znów trafiają na kwarantannę. Tym razem w Sarbicach

Po szkołach podstawowych we Władysławowie i na terenie gminy Kawęczyn, tym razem koronawirus pojawił się w podstawówce w Sarbicach (gmina Przykona). Na kwarantannę trafili zatem kolejni uczniowie. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Ponad 200 osób na starcie „TurIno”. Wspaniała zabawa na orientację

Pogoda na zamówienie, wspaniała atmosfera i niesamowita przygoda. Jak zawsze Integracyjna Impreza na Orientację „Turlno” cieszyła się wyjątkową frekwencją. Nic dziwnego. Takie wydarzenie to nie tylko dobra zabawa, ale również masa nowej wiedzy.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Turek rozbrzmiewał "Muzyką Korzeni Europy"

Po dwuletniej przerwie miłośnicy muzyki po raz kolejny mieli okazję wysłuchać niezwykłego koncertu. Piękne pieśni, wyjątkowe głosy oraz zachwycająca akustyka. Taki właśnie był XXII Przegląd Chórów „Muzyka Korzeni Europy”.

  0 komentarze
0 komentarze

Dzieląc się bezcennym darem od 60 lat niosą pomoc

„Człowiek jest wielki nie tym kim jest, lecz tym czym dzieli się z innymi”- cytował Jana Pawła II prezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP „Górnik” podczas jubileuszu 60-lecia klubu. Uroczystość miała miejsce w sobotę, 23 października.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Turek: Motocykliści zakończyli sezon

Kilkudziesięciu motocyklistów z powiatu tureckiego wzięło udział w oficjalnym zakończeniu sezonu. Tradycyjnie już spotkali się oni podczas mszy świętej, która tym razem odprawiona została w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich (gmina Turek).

  6 komentarze
6 komentarze

Malanów: Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kotwasicach z wyborami nowych władz

W piątek, 22 października w miejscowości Kotwasice (gmina Malanów) odbył się Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP. Tradycyjnie był to moment podsumowań i wytyczania planów, ale też wybory nowych członków zarządu gminnego.

  1 komentarz
1 komentarz

#SzczepimySię

.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Tuliszków: Stacja uzdatniania wody w Sarbicku po modernizacji

Ponad 1,4 mln zł kosztowała przebudowa stacji uzdatniania wody wraz z wyposażeniem w miejscowości Sarbicko (gmina Tuliszków). Zastosowane technologie mają zapewnić stabilną jakość wody dla mieszkańców.

  1 komentarz
1 komentarz

Władysławów: Bezpieczeństwo i zabawa w Miasteczku Ruchu Drogowego

Rondo, skrzyżowania, sygnalizacja świetlna, a nawet przejazd kolejowy z rogatkami, ale też plenerowe gry planszowe - tak wygląda pierwsze w powiecie tureckim Miasteczko Ruchu Drogowego, które powstało we Władysławowie. 
 
  1 komentarz
1 komentarz

Umówienie wizyty w urzędzie skarbowym jeszcze łatwiejsze

• Uproszczony formularz oraz wyszukiwarka spraw – to nowe ułatwienia w usłudze „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”.
• Wystarczą tylko cztery kroki i wizyta w urzędzie skarbowym umówiona.
• Potwierdzenie rezerwacji otrzymasz SMS-em, a dzień przed spotkaniem KAS przyśle Ci również przypomnienie o wizycie.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Wideo: Turkowskie „Las Palmas” w Teleexpresie

Palma, która od pewnego czasu stoi na rondzie u zbiegu Kolskiej Szosy i ul. Wyszyńskiego jest odporna nie tylko na warunki atmosferyczne, ale też na krytykę.

  3 komentarze
3 komentarze

Władysławów: Dziewięć klas na kwarantannie. Chorzy wśród uczniów i pracowników

Uczniowie klas 1-8 ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie trafili na kwarantannę po tym, jak zakażenie Sars-COV-2 potwierdzono u dwojga dzieci i jednej osoby pracującej w placówce. 
 
  2 komentarze
2 komentarze

ZE PAK popiera budowę kolei Turek-Konin

ZE PAK, jako największy pracodawca we wschodniej Wielkopolsce poparł projekt budowy połączenia  kolejowego Turek-Konin. W specjalnym piśmie podkreślono, że realizacji inwestycji może znacząco przyczynić się do łagodzenia negatywnych skutków społecznych związanych z transformacją energetyczną kompleksu ZE PAK. 
 
  4 komentarze
4 komentarze

Jolanta Osińska wyróżniona wśród wielkopolskich nauczycieli

Nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 4 – Jolanta Osińska, została wyróżniona w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku. Gala konkursowe odbywała się wczoraj w Poznaniu, a wyróżnionej nauczycielce towarzyszyli Burmistrz Turku Romuald Antosik i Zbigniew Zieliński, pełniący obowiązki Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4. 
 
  0 komentarze
0 komentarze

Pary na medal

19 października 2021 r., siedem par świętowało jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Zmiana godzin przyjmowania odpadów w PSZOK

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Spółka z o.o. w Turku informuje turkowian, że od 2 listopada 2021 r. zmieniają się godziny przyjmowania odpadów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Polnej 4 w Turku.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Platforma Obywatelska w Turku o kryzysie Polski z Unią Europejską

Platforma Obywatelska w Turku wyraża przekonanie, że wywołany przez ugrupowanie rządzące kryzys w stosunkach Polski z Unią Europejską jest sprzeczny z polską racją stanu a działania organów państwa podważają osiągnięcia Polski jako państwa członkowskiego.

  4 komentarze
4 komentarze

Władysławów: Szkolny trud doceniony i nagrodzony. Prymusi otrzymali stypendia

Wysiłek włożony w naukę zaprocentował nie tylko w postaci doskonałych ocen oraz wysokich osiągnięć w konkursach, ale też przełożył się na stypendia, które otrzymali najzdolniejsi uczniowie z gminy Władysławów.

  0 komentarze
0 komentarze

Więcej drzew w Turku

W poniedziałek, 18 października 2021 r. rozpoczęła się akcja sadzenia drzew w mieście. Jeszcze w październiku i listopadzie łącznie na ternie Turku, pojawi się kilkaset nowych drzew.

  1 komentarz
1 komentarz

„Wyprawa na 3 K:Kariera Kompetencje Kreatywność”, czyli Ogólnopolski Tydzień Kariery czas start

Po raz czwarty Powiatowy Urząd Pracy w Turku zorganizował konkurs w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Wyprawa na 3 K:Kariera Kompetencje Kreatywność”.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.