Władysławów: Nowy proboszcz w Russocicach

Po niespełna roku od nagłej śmierci ks. Andrzeja Kaczmarka w parafii w Russocicach dojdzie do kolejnej zmiany personalnej. Biskup Wiesław Mering ogłosił dzisiaj, 29 maja, nominacje proboszczowskie w diecezji włocławskiej. W gminie Władysławów zmieni się proboszcz.

  0 komentarze
0 komentarze

Kawęczyn: Budują samorząd cegiełka po cegiełce, czyli podziękowania i gratulacje dla radnych

W środę, 27 maja w całej Polsce obchodzony był Dzień Samorządu Terytorialnego. Właśnie z tej okazji podczas sesji Rady Gminy Kawęczyn wójt Jan Nowak wraz z przewodniczącym Piotrem Geblerem pogratulowali samorządowcom pracy oraz wręczyli pamiątkowe podziękowania.

  0 komentarze
0 komentarze

Władysławów: Maseczki od radnych dla medyków

Radni z Klubu Radnych Niezależnych we Władysławowie postanowili wesprzeć medyków ze swojej gminy i podarowali łącznie 100 maseczek, które przekazano do ośrodków zdrowia.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Samorząd to ludzie

10958 dni to równo 30 lat. Tyle trwa już samorząd terytorialny. Choć w czasie tych trzech dekad ulegał różnym przemianom lepszym lub gorszym, to reforma samorządowa nadal uważana jest za jedną z najlepszych w ostatnim trzydziestoleciu. Zmiany jakie nastąpiły w naszym otoczeniu są niezaprzeczalne, są namacalne. Spora część z nas pamięta, gdzie na początku lat 90-tych byliśmy jako naród, jako społeczeństwo. Ale nic nie jest dziełem przypadku. Za tym wszystkim stoją ludzie, którzy swą tytaniczną pracą, poświęceniem i ogromnym zaangażowaniem zmieniali nasze małe Ojczyzny, budowali tożsamość naszej gminy, stworzyli solidne fundamenty które umożliwiły kolejnemu pokoleniu samorządowców dalszy rozwój Malanowa.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Ile płaci K Green Japan za dzierżawę gruntu? Radny Wojtczak pyta, burmistrz odpowiada

Blisko dwa tygodnie temu radny Grzegorz Wojtczak złożył interpelację, której pytał o to kiedy i w jakiej wysokości wpłynie do budżetu miasta czynsz dzierżawy od firmy K Green Japan (wcześniej podawana jako firma Kawasaki), która zamierza w Turku budować elektrownię gazową. W poniedziałek, 25 maja nadeszła odpowiedź z Urzędu Miasta.

  1 komentarz
1 komentarz

To w skali kraju wyjątkowy samorządowiec. Radna Janina Kolęda obchodzi 85. urodziny

Siłę i energię do działania dają jej dobre geny oraz głęboka wiara. Radna Rady Miejskiej w Turku, pani Janina Kolęda skończy w czwartek, 28 maja 85 lat. Swoje urodziny jednak zaczęła obchodzić już wcześniej, w Dniu Samorządu Terytorialnego, ponieważ w skali kraju jest absolutnie wyjątkowym samorządowcem.

  0 komentarze
0 komentarze

Od soboty bez maseczek i bez limitów w sklepach. Czwarty etap powrotu do nowej normalności

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już od najbliższej soboty, 30 maja noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe. Nie dotyczy to jednak wszystkich miejsc. Zniesienie obowiązku nie obejmie np. kościołów.

  1 komentarz
1 komentarz

Wideo: Kolejny sprzęt dla SP ZOZ w Turku oficjalnie przekazany

Kardiomonitor  to nowy sprzęt, który pracować będzie w turkowskim szpitalu. Został on już przekazany do turkowskiej lecznicy i służyć będzie mieszkańcom naszego powiatu.

  5 komentarze
5 komentarze

Przykona: Laptopy dla uczniów ze Szkoły Podstawowej

Do Szkoły Podstawowej w Przykonie trafiło 20 nowych laptopów z oprogramowaniem, torbą i słuchawkami. Sprzęt został pozyskany przez Gminę Przykona w ramach Projektu Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Duszpasterski jubileusz w parafii św. Barbary

W poniedziałek, 25 maja minęło czterdzieści lat od czasu święceń kapłańskich księdza Mirosława Frankowskiego, proboszcza parafii pw. św. Barbary w Turku. Jubileusz uczczono mszą świętą, której przewodniczył ks. bp Wiesław Alojzy Mering.

  3 komentarze
3 komentarze

Brudzew: Szkoły są zamknięte. Wójt chce testów dla pracowników

Mimo, że od dziś (25 maja) w szkołach i przedszkolach można już prowadzić zajęcia, to w gminie Brudzew placówki oświatowe pozostają zamknięte. Nie zmieni się to do czasu otrzymania informacji o tym, czy turkowski sanepid przebada pracowników na obecność koronawirusa.

  1 komentarz
Etykiety:
1 komentarz

Oświata w Turku rusza w reżimie sanitarnym

Od 25 maja 2020 r. otwarte są dwa miejskie przedszkola i szkoły podstawowe. Pracownicy przedszkoli zostali przebadani na obecność koronawirusa.

  4 komentarze
Etykiety:
4 komentarze

Nowe stacjonarno-mobilne respiratory już w szpitalu

Dziś oficjalnie Starosta Dariusz Kałużny przekazał Dyrektorowi SP ZOZ w Turku Krzysztofowi Sobczakowi dwa nowe respiratory, które z pomocą naszych medyków będą ratować życie mieszkańców.

  0 komentarze
0 komentarze

Wideo: Podziękowania dla Wspaniałej Trzynastki

Trzynaścioro wolontariuszy zrzeszonych w Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku już niebawem przystąpi do egzaminu dojrzałości i wyjedzie na studia. To w turkowskim wolontariacie tradycyjny czas podziękowań za ich pomoc, które w tym roku wyjątkowo przybrały inną formę.

  1 komentarz
1 komentarz

Sukces akcji poboru krwi w Turku. Zebrano ponad 26 litrów

Bezpiecznie i z powodzeniem. Właśnie tak wyglądała akcja poboru krwi, która zorganizowana została w niedzielę, 24 maja w sali OSP w Turku. Chętnych do udzielenia pomocy nie brakowało mimo zagrożenia koronawirusem.

  0 komentarze
0 komentarze

Pomóż potrzebującym. Oddaj krew w OSP Turek

Klub HDK PCK im.Św.Floriana w Turku organizuje w dniu 24 maja otwartą akcję Honorowego Krwiodawstwa. Wszystkich chętnych, by pomóc potrzebującym zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu.

  1 komentarz
1 komentarz

Od 25 maja obsługa beneficjentów w placówkach ARiMR w pełnym zakresie

Od najbliższego poniedziałku, 25 maja, w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych rolnicy będą mogli załatwić wszystkie sprawy osobiście. W województwie śląskim i powiatach, gdzie zagrożenie epidemiczne jest podwyższone sytuacja będzie monitorowana na bieżąco.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Turku

W dniu 22 maja 2020 r. odbyło się V posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Turku. Rada obradowała realizując przyjęty porządek posiedzenia. Na wstępie Powiatowa Rada Rynku Pracy w Turku zapoznała się z informacją na temat aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy. W związku z zawiadomieniem o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w PAK KWB Adamów SA oraz PAK Górnictwo Sp. z o.o.

  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Co po kopalni? Trzeba być przygotowanym na wszystko

Nagła decyzja o zawieszeniu działalności przez PAK KWB Adamów to dla samorządów powiatu tureckiego duże wyzwanie ekonomiczne. Nic więc dziwnego, że ten temat pojawił się podczas ostatniej sesji rady gminy Brudzew, gdzie obecność przedsiębiorstwa to dla gminnej kasy dodatkowe sześć milionów złotych.

  8 komentarze
Etykiety:
8 komentarze

Środy z krwiodawstwem w Turku

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu po raz kolejny zmienia miejsce przeprowadzania środkowych akcji krwiodawstwa w Turku. Krew będzie można oddawać w Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych.

  0 komentarze
0 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.