22-latek zatrzymany za usiłowanie rozboju i kradzież z włamaniem

 Sąd Rejonowy w Turku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy 22-letniego mieszkańca Turku za dokonanie dwóch przestępstw - usiłowania rozboju oraz kradzieży z włamaniem. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku.

W środę, 29 marca młody mężczyzna usiłował dokonać kradzieży pieniędzy z kasy w jednym ze sklepów na terenie Turku. Tego samego dnia przy użyciu noża usiłował dokonać rozboju. Sprawca został  zatrzymany przez funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku. Po przedstawionych zarzutach na wniosek Prokuratury Rejonowej w Turku sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 

Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: W gminie jest bezpiecznie

Podczas ostatniej XLIX sesji Rady gminy Malanów, Radni mieli możliwość zapoznać się z informacją o stanie bezpieczeństwa, ratownictwa oraz ochronie przeciwpożarowej na terenie gminy Malanów. Sprawozdania przedstawili Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Turku bryg. Arkadiusz Janaszkiewicz oraz Z-ca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Roman Frątczak.

  0 komentarze
0 komentarze

Turkowski MOPS realizuje program Senior +

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku realizuje program "Senior+", dzięki któremu mobilizuje osoby starsze do aktywnego udziału w zyciu społecznym.

  0 komentarze
0 komentarze

Blisko 63 litry krwi w marcu

W mijającym miesiącu 148 krwiodawców zgłosiło się na środowe akcje zbiórki krwi, aby oddać ten cenny lek.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

...

W środę, 29 marca miały miejsce kolejne obrady turkowskiej Rady Miejskiej. Była to sesja nadzwyczajna i po raz kolejny - nadzwyczajnie długa, bo procedowanie zaledwie kilku punktów zajęło radnym niemal cztery godziny. Merytoryki w tym jednak było niewiele. Wiele było natomiast odniesień do portalu iTurek.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Ulica Zygmuntowska i Orla we Władysławowie oddane do użytku

Blisko 5,5 miliona złotych kosztowała inwestycja pn. „Rozbudowa dróg wewnętrznych ul. Zygmuntowska i Orla we Władysławowie, które docelowo staną się drogami gminnymi”. Oficjalnie rozbudowane ulice oddano do użytku w poniedziałek, tj. 27 marca 2023 r.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Podział dotacji na NGO w gminie

Rozstrzygnięto otwarte konkursy ofert dla organizacji pozarządowych. NGO mogły składać oferty na zadania związane z pomocą rodzinom i osobom najbardziej potrzebującym oraz rozwojem sportu na terenie Gminy Malanów w 2023 roku.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku "Spotkanie z Książką"

W dniach 24-26 marca 2023 roku w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku odbył się V Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku „Spotkanie z Książką”.

  0 komentarze
0 komentarze

Burmistrz wzywa, radni przepraszać nie będą

Od niedawna klub radnych Prawa i Sprawiedliwości i Radnych Niezrzeszonych Rady Miejskiej Turku ma swój oficjalny profil na portalu społecznościowym. Po pierwszym materiale, który ukazał się na niniejszej stronie burmistrz Romuald Antosik wezwał do opublikowania oficjalnych przeprosin i wpłacenia sporej sumy na cel charytatywny. Radni natomiast przepraszać nie będą, a filmu nie usuną z sieci.

  7 komentarze
7 komentarze

Tuliszków: Duma i radość wśród druhów. Nowy wóz już zaparkował w remizie

Druhny i druhowie z Tuliszkowa mogą pochwalić się nowym wozem strażackim. Uroczyste powitanie nowego nabytku, które pomoże w ratowaniu mienia i życia mieszkańcom miało miejsce w sobotę, 25 marca podczas walnego zebrania sprawozdawczego.

  7 komentarze
7 komentarze

Druhny i druhowie z OSP Turek podsumowali rok

W sobotę, 25 marca w Domu Strażaka odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków OSP Turek. Jak co roku podczas spotkania przedstawiono informację dotyczącą działalności w roku 2022 oraz poinformowano o planach na przyszłość.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Młodzież Zapobiega Pożarom – poznaliśmy laureatów eliminacji gminnych

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

  0 komentarze
0 komentarze

Młodzi wiedzą jak zapobiegać pożarom, czyli miejskie eliminacje ogólnopolskiego konkursu

W piątek, 25 marca odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Swoją wiedzą podzielili się uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

  0 komentarze
0 komentarze

Szlakiem tureckich harcerzy”. Wielki jubileusz turkowskiego hufca już niebawem

Wielkimi krokami zbliża się jubileusz 100-lecia istnienia Hufca ZHP Turek oraz 50-lecia nadania mu imienia Mikołaja Kopernika. Z tej okazji harcerze prezentują fragmenty swojej historii dotyczącej początków skautingu w Turku.

  0 komentarze
0 komentarze

Malanów: Nowa, Tęczowa, Wiosenna i Spółdzielców coraz bliżej

Otwarto oferty na budowę ul. Nowej, Tęczowej i Wiosennej oraz przebudowę części ul. Spółdzielców w Malanowie. Radni musieli jednak podjąć decyzję o dołożeniu pieniędzy do tej inwestycji.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Malanów: Koźlak z Miłaczewka i zabytkowy kościół z szansą na renowację

Dwa zabytki z terenu gminy Malanów - wiatrak Koźlak w Miłaczewku i drewniany kościół oraz dzwonnica w Malanwie mają szansę na renowację w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Wójt Ireneusz Augustyniak poinformował o złożeniu wniosku.

  0 komentarze
0 komentarze

Umowa na deptak 650-lecia podpisana

23 marca burmistrz Romuald Antosik podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, spółką Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych na rewitalizację deptaka 650-lecia. Inwestycja ma być gotowa w październiku tego roku.

  6 komentarze
6 komentarze

Pora na ogród marzeń. Stwórz go z Mrówką

Dla tych, którzy wiosnę chcą powitać zarówno w domu jak i w ogrodzie z pomocą przychodzi turkowski sklep Mrówka. To najlepszy sposób, aby pięknie rozpocząć nową porę roku.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

„Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”, czyli Rodamed laureatem prestiżowego konkursu

Za nami gala finałowa 8. edycji Konkursu „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”. Uroczystość miała miejsce w Dworku Białoprądnickim w Krakowie. Wzięli w niej udział Prezesi, Dyrektorzy, Właściciele i Menedżerowie kilkudziesięciu polskich placówek i firm medycznych, w tym m.in. szpitali, przychodni, przedsiębiorstw farmaceutycznych i laboratoriów. Laureatem konkursu została między innymi turkowska placówka medyczna- Centrum Diagnostyki Obrazowej RODAMED.

  2 komentarze
2 komentarze

Tuliszków: Zmagania młodych strażaków

W poniedziałek, 20 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.