Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

.

.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Prezydent Andrzej Duda spotka się samorządowcami i mieszkańcami Turku

W najbliższy poniedziałek, 27 maja do Turku przyjedzie Prezydent Andrzej Duda. W planie jest najpierw zamknięte spotkanie z samorządowcami, a później - rozmowy z mieszkańcami miasta i powiatu tureckiego.

  1 komentarz
1 komentarz

Firma Sun Garden poszukuje pracowników

Firma Sun Garden Polska zatrudni na stanowisko:

  2 komentarze
Etykiety:
2 komentarze

Tuliszków: Składy komisji i wypłata burmistrza przyjęte jednogłośnie

Składy komisji rady, a także Dni Tuliszkowa i wynagrodzenie burmistrza - to jedne z tematów poruszanych podczas środowej (22 maja) sesji rady miasta i gminy Tuliszków.

  3 komentarze
3 komentarze

Trzecia Droga chce godnego przedstawiciela w Europarlamencie i stawia na Krzysztofa Hetmana

O swoich planach, poglądach i doświadczeniu opowiadał kandydat do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman lider listy Trzecia Droga. Podczas spotkania na turkowskim rynku kandydata wspierali samorządowcy z terenu powiatu tureckiego wraz z wicemarszałkiem Krzysztofem Grabowskim oraz prezesem zarządu Polskiego Stronnictwa Ludowego Mariuszem Seńko.

  1 komentarz
1 komentarz

Przykona: Rani jednomyślni w sprawie wypłaty dla wójta

Za nami II Sesja Rady Gminy Przykona. Podczas obrad, które odbyły się w środę, 22 maja jednym z ważniejszych punktów było ustalenie wynagrodzenia wójta, którym w tej kadencji jest Łukasz Sadłowski.

  0 komentarze
0 komentarze

Gm. Turek: Radni ustalili składy komisji i wybrali przewodniczących

W dniu 16 maja br. odbyła się sesja Rady Gminy Turek. Radni jednogłośnie powołali stałe komisje Rady Gminy Turek oraz wybrali ich przewodniczących.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Władysławów: Sprawdzian wiedzy o zdrowiu z gościem specjalnym. Karol Okrasa opowiadał o kuchni i nie tylko

Szkoła Podstawowa we Władysławowie była gospodarzem siódmej już edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu. Gościem specjalnym był kucharz, autor i prezenter telewizyjnych programów o tematyce kulinarnej - Karol Okrasa.

  0 komentarze
0 komentarze

Nie bądź żyła! Oddaj krew! Twoja krew ratuje życie!

Już w ten weekend zapraszamy do udziału w akcji poboru krwi. Odbędzie się ona w Sali OSP we Władysławowie. Warto pomagać, a krew jest bezcennym darem ratującym zdrowie i życie innym.

  0 komentarze
0 komentarze

Rada powiatu ustaliła składy komisji i wysokość wypłaty starosty

Radni powiatu tureckiego spotkali się w poniedziałek, 20 maja aby podjąć decyzje dotyczące składów komisji rady. Drugą z ważnych decyzji była też uchwała w sprawie wynagrodzenia starosty.

  3 komentarze
3 komentarze

Wojsko na ulicach Turku już w ten weekend

Już w ten weekend Wojska Obrony Terytorialnej wezmą udział w ćwiczeniach organizowanych na terenie należącym do turkowskiego nadleśnictwa. Będą to już drugie tego typu manewry na terenie powiatu tureckiego.

  9 komentarze
9 komentarze

Konfederacja z dobrą nowiną w Turku, czyli kampania do Europarlamentu w pełni

-Chcemy ogłosić państwu naprawdę dobrą nowinę. Mianowicie konfederacja wystawia fantastyczne listy w okręgu Wielkopolskim - tak rozpoczęła się konferencja prasowa Anny Bryłki i Krzysztofa Bosaka na turkowskim rynku. Oznacza to jedno - kampania do Europarlamentu trwa w najlepsze.

  0 komentarze
0 komentarze

Ponad 300 pojazdów wzięło udział w Klasycznym Rozpoczęciu Sezonu!

Ponad 300 wyjątkowych pojazdów, masa atrakcji, pyszny poczęstunek i niesamowite niespodzianki! Właśnie to spotkało gości Klasycznego Rozpoczęcia Sezonu, które odbyło się w Browarze Turek, 18 maja w Browarze Turek. Wydarzenie to na stałe wpisało się w karty kalendarza. Nic dziwnego, bowiem każdego roku cieszy się niebywałą frekwencją!

  0 komentarze
0 komentarze

Brudzew: Strażacy z całego powiatu świętowali w Chrząblicach

Za nami Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W tym roku odbyły się one w gminie Brudzew w miejscowości Chrząblice. Właśnie ta jednostka obchodziła 100-lecie swojego istnienia i właśnie z tej okazji nadany został jej nowy sztandar. Uroczystość połączona była z mszą świętą w kościele parafialnym w Galewie. Wydarzenie było również okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych strażaków.

  0 komentarze
0 komentarze

Zapraszamy na wielką Majówkę Powiatu Tureckiego!

Zapraszamy wszystkich na wielką Majówkę Powiatu Tureckiego z Wystawą Rolno- Ogrodniczą oraz Kulinaria Powiatu Tureckiego. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji. Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

  5 komentarze
5 komentarze

Świętuj 10 urodziny Mrówki! Wygraj wyjątkowe nagrody

Już niebawem Mrówka w Turku obchodzić będzie swoje 10 urodziny! Z tej właśnie okazji dla wszystkich klientów przygotowano masę atrakcji oraz nagród!

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Nie ma złych pytań, tylko są głupie odpowiedzi. Wypłata burmistrza na tapecie radnych

Od poprawki błędów w projekcie uchwały rozpoczęła się dyskusja nad wynagrodzeniem, jakie w tej kadencji otrzymywać ma burmistrz Turku Romuald Antosik. Trzeba było również dokładnie policzyć, czy wypłata włodarza nie przekroczy przewidzianych w ustawie limitów. 
 
  1 komentarz
1 komentarz

Specjalnie dla mamy „Jarmark mamy”! Do zobaczenia w sobotę!

Kochamy nasze mamy! Właśnie z myślą o nich już w sobotę, 25 maja odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Z okazji Dnia Mamy w miejskim parku przygotowano masę atrakcji zarówno dla dzieci, jak i bliskich.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Tuliszków: Sekretarz znów poszukiwany. Urząd poszukuje pracowników

Burmistrz Tuliszkowa ogłosił nabór na stanowisko sekretarza. Przypomnijmy, że w połowie 2021 roku burmistrz Krzysztof Roman rozwiązał umowę o pracę z Marzenną Beatą Mikołajczyk.

  0 komentarze
Etykiety:
0 komentarze

Show must go on, czyli obrady poważnych radnych w poważnym mieście

Na co nie stać radnego Marczewskiego i co może kupić sobie pan Derucki? O tym można było dowiedzieć się podczas wtorkowej (14 maja) sesji rady miejskiej w Turku. Można by rzec - nowa rada, stare zwyczaje, bo spotkanie trwało blisko osiem godzin. Efektem dyskusji stało się ustalenie składów komisji rady miejskiej. Analizując wnikliwiej - podzielono między radnych dość intratne funkcje.

  4 komentarze
4 komentarze

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.