10 lat OSL w Turku

MOPS Turek

10 lat temu powstał pierwszy w Turku utworzony przez Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku p. Jadwigę Frasunkiewicz OSL – Organizator Społeczności Lokalnej. Celem głównym projektu było podniesienie profesjonalizmu i zwiększenie skuteczności instytucji pomocy i integracji społecznej w rozwiązywaniu problemu wykluczenia społecznego poprzez stworzenie, przetestowanie oraz wdrożenie standardów instytucji i usług pomocy oraz integracji społecznej.

Projekt był zainicjowany przez ówczesny Departament Pomocy i Integracji Społecznej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej i był realizowany przez partnerstwo publiczno-społeczne. Jego liderem (a także beneficjentem projektu) było Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich. Stowarzyszenie CAL oraz Instytut Spraw Publicznych realizowali wspólnie zadanie, którego celem było wypracowanie innowacyjnego standardu środowiskowej pracy socjalnej/organizowania społeczności lokalnej. Zadanie to wiązało się z aktywizującym wsparciem grup i społeczności lokalnych zagrożonych marginalizacją i wykluczeniem społecznym oraz zakładało wykorzystanie trzech nowych ról zawodowych pracowników socjalnych: animatora, mediatora i lokalnego polityka społecznego, które złożyły się na specjalizację - Organizatora Społeczności Lokalnej. Sposó realizacji tego projektu zmieniał się przez ten czas i przybierał różne formy ale trwa w naszej społeczności do dnia dzisiejszego.

Z okazji 10 lat dizałalności uczczono rocznicę wspaniałym tortem z obecną również panią Dyrektor MOPS w Turku Małgorzatą Modrzejewską. Chwile wspomnień przy kawie i ciachu to także chwile wzruszeń i uśmiechu na twarzy. Obie panie dyrektor MOPS życzyły uczestnikom: zdrowia pozwalającego na aktywne życie i realizację swoich pasji, wszelkiej pomyślności, optymizmu życiowego oraz szczęścia w gronie najbliższych. Kochani pamiętajmy, że......„Pamięć jest skarbnicą i strażnikiem wszystkich rzeczy” Cyceron

źródło: MOPS Turek


View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/10-lat-osl-w-turku#sigProId7e88d60e54

Rok po wybuchu na Wyszyńskiego. Remont zniszczonyc...
Malanów: O czym marzą młodzi detektywi

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 31 maja 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.