Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

14,4 litra krwi przetoczono w MDK

Akcja poboru krwi

Cieszy nas, że tak wielu krwiodawców decyduje się na oddanie krwi, podczas środowych akcji w Miejskim Domu Kultury, odbywających się po honorowym patronatem Burmistrza Miasta Turku. W środę, 31 sierpnia 2022 r. łącznie oddano 14,4 l cennej krwi.

Zbiórka krwi w Miejskim Domu Kultury w Turku organizowana jest regularnie co dwa tygodnie w środę. Jej organizatorami są: Środowiskowy Klub Honorowych Dawców Krwi – PCK im. Kard. S. Wyszyńskiego przy parafii św. Barbary w Turku oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Akcje odbywają się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Turku.

W minioną środę krew przyszło oddać 42 krwiodawców. Pozytywnie do donacji zakwalifikowanych zostało 32 z nich. Łącznie oddali oni 14.500 ml krwi pełnej.

źródło: miastoturek.pl

Obwieszczenie Starosty Tureckiego
W Zespole Szkół Technicznych zabrzmiał pierwszy dz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.